Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Thalia kontrolki SERV i poduszka kierowcy

Brykiecik 03 Apr 2021 18:43 1581 7
Texa Poland
    Brykiecik
    Level 12  
    Witam, od jakiegoś czasu borykam się z kontrolkami na desce rozdzielczej. Chodzi o kontrolki SERV i poduszki kierowcy, zapalają się i gasną jednocześnie. Wyczytałem, że problem może leżeć po stronie przewodu do napinaczy pasów pod siedzeniami. Problem ten można wykluczyć, gdyż usunąłem kostki i zlutowałem przewody na stałe. Wyłącznik poduszki pasażera na drzwiach również sprawny.

Kontrolki gasną i zapalają się w losowych momentach, czasami przez dłuższy czas cisza a czasami co chwilę się oświecają.

Czy może wariować sensor (komputer) od airbagów?

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki i ewentualnie co mógłbym jeszcze zrobić.

Pozdrawiam
  • Texa Poland
  • Texa Poland
    Brykiecik
    Level 12  
    Dzięki za odpowiedź, ile może taka diagnostyka za kosztować i gdzie ją mogę zrobić?

Dodam jeszcze, że pewnego razu poczekałem aż kontrolki zaczną się palić, podpiąłem moduł pod obd2, zainstalowałem aplikację na telefonie lecz nie wykazał żadnych błędów...
    milejow
    Level 43  
    Brykiecik wrote:
    zainstalowałem aplikację na telefonie lecz nie wykazał żadnych błędów...

Bo ta zabawka nie diagnozuje SRS. Przy napinaczach też są kostki i lubią mieć problem z kontaktem, wydaj trochę grosza na diagnozę to zawęzisz zakres poszukiwań usterki.
    janusz2008
    Level 33  
    Odczyt bez wyjaśnienia i z vat-em 100zł.
    Brykiecik
    Level 12  
    Odłączyłem wtyczki od napinacza, od pasażera również, okrągła wtyczka z dwoma pinami, styki posmarowałem preparatem CX-80 (w sklepie powiedzieli że jest rzekomo lepszy od WD-40). Mam pytanie, skoro kontrolki zapalają się raz na jakiś czas, to czy przy zgaśniętych kontrolkach mechanik będzie umiał to zdiagnozować czy trzeba czekać aż się zapalą i dopiero wtedy udać się na diagnostykę?
    milejow
    Level 43  
    Usterka mija,wraca i tak w kółko,stąd kontrolki gasną i zapalają się natomiast błąd będzie zapamiętany w sterowniku mimo, że w chwili diagnostyki może być wszystko ok. nie musi być CLIP przeznaczony do diagnozy grupy Renault, jest sporo urządzeń uniwersalnych które z powodzeniem dadzą sobie radę z diagnozą tego auta (KTS,CDIF,LAUNCH,DS150 i wiele innych)
    Brykiecik
    Level 12  
    Dzięki za wszelkie wskazówki. Jeśli już mowa o usterkach a nie chcę zakładać nowego tematu, skorzystam z tego wątku.
    A mianowicie. Podczas jazdy na 5 biegu i dociśnięciu gazu "do dechy" na desce pojawia się kontrolka świec żarowych z monitorkiem (patrz zdjęcie), auto gwałtownie traci moc, problem ustępuje dopiero po wciśnięciu sprzęgła. Dodam, że dzieje się to tylko i wyłącznie na 5 biegu, na pozostałych niea żadnych problemów. Silnik 1,5 dCi.

Jakieś sugestie?
    Pozdrawiam