Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wskaźnik wysterowania VU-metr wskazówkowy

elektronik.b 13 Apr 2021 23:51 4197 35
    bratHanki
    Level 27  
    Dajcie już spokój. Autor chciał zrobić "dyndadełko" i zrobił. Jest zadowolony z działania i to się liczy. Wszystko można zrobić lepiej ale z tego co napisał, nie ma zamiaru robić studia nagraniowego ani nadawać muzyki w eter więc dokładne skalowanie nie jest potrzebne. Takie jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam całkowicie.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    elektronik.b
    Level 3  
    bratHanki wrote:
    Dajcie już spokój. Autor chciał zrobić "dyndadełko" i zrobił. Jest zadowolony z działania i to się liczy. Wszystko można zrobić lepiej ale z tego co napisał, nie ma zamiaru robić studia nagraniowego ani nadawać muzyki w eter więc dokładne skalowanie nie jest potrzebne. Takie jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam całkowicie.

I oto chodzi :)
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    zulusj23
    Level 25  
    LM358 to podwójny wzmacniacz operacyjny. Czemu są dwie płytki? To układy na podstawie schematu z pierwszego postu? Chyba, że coś mi umknęło i nie doczytałem co robi druga połówka z każdej kości to przepraszam.
    398216 Usunięty
    Level 43  
    zulusj23 wrote:
    coś mi umknęło
    No, raczej...
    Gizmoń wrote:
    Trzeba było w pełni wykorzystać jeden układ LM358 zamiast dwóch, z czego każdy tylko w połowie. Jak można tak marnować wzmacniacze? :D Wszystko by się wtedy ładnie zmieściło na jednej płytce.
    Sanjose
    Level 28  
    Mnie ciekawi pasmo przenoszenia wzmacniacza tych wskaźników. Zrób popularny audio sweep test 0 - 20kHz.
    LM358 raczej słabo się nadaje na wzmacniacz do wskaźników wysterowania.