Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z internetem mobilnym (LTE)

Bolek2756 04 Apr 2021 21:25 1401 60
 • #1
  Bolek2756
  Level 4  
  Witam. Posiadam telefon Samsung galaxy A50 i operatora mam T-mobile internet i rozmowy mms wszystko bez limitu. I mam taki problem mieszkam na wsi i u mnie w domu nie ma Lte tylko wyskakuje mi H+, a po drugiej stronie mieszka mój wujek dom ma na takiej samej wysokości i u niego tylko w jednym pokoju mi działa LTE. Nawet jeśli pójdę na górę (poddasze) to tam mam H+. Mianowicie nie mam LTE u siebie w domu nawet jeśli mam 2,3 kreski sygnału. Ten problem mam od kwietnia 2020r. Zgłaszałem to telefonicznie to pierw mówili że nadajnik zepsuty potem dzwonię w sierpniu mówią że jeszcze nie zrobili i dzwoniłem w listopadzie 2020r i powiedzieli że wszystko jest już ok i nawet zgłoszenie zrobili mi że mam taką awarię ale SMS przyszedł że wszystko jest ok. Noi do tej pory mi nie działa LTE u mnie w domu, jak pójdę do wujka to tylko w jednym pokoju działa a np przejdę 5m to już H+
 • #2
  sosarek

  Level 43  
  No i na co liczysz, że ktoś przyjedzie i postawi Ci BTS obok domu?
 • #3
  Bolek2756
  Level 4  
  Nie, tylko po prostu to jest coś nie tak i dlatego piszę bo jest ta sama miejscowość itp a tylko działa w jednym pomieszczeniu
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  sosarek

  Level 43  
  Bolek2756 wrote:
  ta sama miejscowość

  Której nie raczyłeś podać.
  Do tej pory są w kraju dziury zasięgowe gdzie nic nie pomaga, sprawdzane było jak ma się sytuacja z innymi operatorami?
 • #6
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  @Bolek2756
  A kto jeszcze oprócz Ciebie to operatorowi zgłosił?
  Jeśli nie zgłosiło tego kilkuset ludzi z tej dokładnie miejscowości, to op palcem nie kiwnie by coś skutecznie zrobić (nie opłaca mu się).

  Pisz reklamacje do operatora, jak odrzucą pisz do UKE, jeśli op odpisze, że all ok, pozostaje Ci batalia w sądzie z operatorem (ale żaden op nie gwarantuje zasięgu, a tym bardziej konkretnego zasięgu w danym pasmie czy technologii), lub zmiana na operatora co ma u Ciebie zasięg.
  Możesz jeszcze wysłać do operatora wniosek/prośbę o montaż wzmacniacza GSM u Ciebie w domu - op może się na to zgodzić, ale nie musi. Jeśli się zgodzi, zamontują Ci taki wzmacniacz technicy od operatora i będziesz to utrzymywał płacąc za prąd, być może będziesz też płacił za to urządzenie jakaś opłatę.

  I w sumie tyle możemy Ci zdalnie przez forum pomóc.
 • #7
  Bolek2756
  Level 4  
  Powiem tak ja, wujek, tata, mama mamy problemy z tym lte lecz brat cioteczny ma lte u mnie czy u nich w domu ciocia tak samo ma . Miejscowość to Kraśnica

  Dodano po 5 [minuty]:

  sosarek wrote:
  Bolek2756 wrote:
  ta sama miejscowość

  sprawdzane było jak ma się sytuacja z innymi operatorami?

  Było sprawdzane 3 operatorami: Plus, Ply, Orange i Paly i Plus to H+ i u mnie i u wujka lecz orange w jednym pokoju u mnie miał zasięg LTE a u wujka w całym domu
 • #9
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  User removed account
  Level 1  
 • #13
  User removed account
  Level 1  
 • #15
  User removed account
  Level 1  
 • #17
  User removed account
  Level 1  
 • #19
  Bolek2756
  Level 4  
  Ogólnie to w moim domu u mnie w pokoju nieraz się załączy lte ale jeśli wejdę w google i wpiszę np olx ładuje się strona to automatycznie na H+ się przełącza.
 • #23
  User removed account
  Level 1  
 • #24
  Bolek2756
  Level 4  
  Wieczorem bendę u wujka to tam jak w tym pokoju będzie LTE to podesle wyniki bo ja mam internet stacjonarny który wyciąga max 13Mbps a u wujka jaki mi się lte w telefonie wlączy to potrafi z 27Mbps wyciągnąć albo lepiej.

  Dodano po 7 [minuty]:

  Czy taka antena jest dobra ANTENA DOOKÓLNA 900Mhz ~ 5dBi złacze ona kosztuje 26zł i czy trzeba mieć specjalny ruter czy wystarcza zwykły ?
 • #25
  User removed account
  Level 1  
 • #26
  Bolek2756
  Level 4  
  Ruter to TP-LINK TD-W8950N ma 1 antenę

  Dodano po 1 [minuty]:

  I mam 2 rutery jeden główny bez antenty livebox 2.0 a drugi to ja go u siebie ustawiłem jako punkt dostępowy
 • #27
  User removed account
  Level 1  
 • #28
  Bolek2756
  Level 4  
  Mam tak jak napisałeś Ty masz internet po linii telefonicznej (ADSL), który odbiera Livebox a nie funbox, a ten TP-Liknk to służy jako AP, jak punkt dostępowy wifi. Dokładnie tak. Plus u mnie miał h+ Play również miał h+ a Orange to zależy w jakim pokoju nieraz lte było nieraz h+.
 • #29
  User removed account
  Level 1  
 • #30
  Bolek2756
  Level 4  
  _cheetah_ wrote:
  Bolek2756 wrote:
  Jak rozumiem teraz, Ty chciałbyś po prostu mieć większą szybkość po LTE niż z ADSL. Ale miej świadomość, że te 13Mbps po ADSL to zupełnie niezły wynik jest, i to na dodatek są transfery bez limitu, co bywa ważne.

  Tak chciałbym tak bo jest sporo domowników i jak ktoś zacznie coś pobierać to prędkość spada do 3Mbps. I słabizna internet jakbym mieszkał sam to internet lux jak na wieś.


  Dodano po 3 [minuty]:

  _cheetah_ wrote:
  Czyli z grubsza może być podobnie u innych operatorów. Orange nadaje z tych samych stacji co T-Mobile, ale może mieć mniejsze obciążenia stacji niż T-Mobile, czyli większe prędkości.

  To teraz cię zaskocze wcześniej już pisałem ale napisze jeszcze raz dlaczego mojemu ciotecznemu bratu oraz cioci chodzi LTE u mnie w całym domu oraz u nich lecz wujkowi mi mamie i tacie nie działa nawet zrobiłem tak że wziołem wujka telefon i cioci i w tym samym miejscu włączyłem dane komórkowe i na cioci telefonie było lte a na wujka nie.