Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brama systemu konserwacji predykcyjnej z Raspberry Pi CM4 i AI Coral Edge

ghost666 05 Apr 2021 10:53 447 0
 • Brama systemu konserwacji predykcyjnej z Raspberry Pi CM4 i AI Coral Edge
  Firma Techbase zintegrowała już moduł Raspberry Pi CM4 z kilkoma produktami przemysłowymi, w tym z komputerem przemysłowym Modberry 500 CM4 na szynę DIN, ModBerry AI GATEWAY 9500-CM4 z Google Edge TPU oraz ClusBerry 9500-CM4, który łączy kilka modułów Raspberry Pi CM4 w system montowany na szynie DIN.

  Firma zaprezentowała teraz kolejną bramę opartą na Raspberry Pi Compute Module 4 - iModGATE-AI - specjalnie zaprojektowaną do monitorowania awarii i budowy systemów konserwacji predykcyjnej dla instalacji Internetu Rzeczy (IoT), która również zawiera moduł Google Coral Edge TPU do akceleracji AI w celu usprawnienia działania systemów widzenia maszynowego.

  Specyfikacje bramy iModGATE-AI:

  * SoM - Raspberry Pi Compute Module 4 z pamięcią eMMC do 32 GB
  * Akcelerator AI - moduł Google Coral Edge TPU AI
  * Wyjście wideo - port HDMI
  * Łączność - Gigabit Ethernet
  * USB - port USB 2.0
  * Czujniki - 9-osiowy moduł śledzenia ruchu z 3-osiowym żyroskopem, 3-osiowy akcelerometrem i 3-osiowy kompas (magnetometr)
  * Dwa 16-pinowe złącza blokowe
  * Zaawansowane wejścia analogowe (do 24-bitów) z obsługą modułu tensometru
  * Zgar czasu rzeczywistego z wbudowanym akumulatorem

  iModGATE-AI opiera się na tej samej niestandardowej płycie głównej, co w bramie ModBerry 500-CM4, ale brama AI została zaprojektowana do pracy jako wspomagany sztuczną inteligencją monitor środowiska, wykorzystujący czujniki, takie jak belki tensometryczne, podłączone za pomocą wejść analogowych.

  Większość operacji konserwacji zapobiegawczej jest realiowana poza modułem Raspberry Pi CM4 za pomocą modułu śledzenia ruchu zawierającego DMP (cyfriiwy procesor ruchu - Digital Motion Processor) w celu odciążenia obliczeń algorytmu przetwarzania ruchu używanego do monitorowania wstrząsów i wibracji, podczas gdy moduł Coral Edge TPU wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do widzenia maszynowego i przewidywania awarii.

  Zastosowania systemu obejmują systemy HVAC, monitorowanie farm wiatrowych, inteligentne budynki i miasta, systemy przenośników, robotykę i nie tylko. Obecnie jest używany przez co najmniej jednego z klientów Techbase w rozwiązaniu, które monitoruje kontenerowce.

  Moduł iModgate-AI jest dostępne do kupienia na iiot-shop.com, ale nie ma podanej ceny, więc zainteresowane osoby muszą skontaktować się z producentem i uzgodnić dokładne detale wymagań. Firma podkreśla również, że „z uwagi na pandemię i niedobory chipów na światowym rynku elektroniki, dostępność modułu zależy od dostaw modułów obliczeniowych Raspberry Pi, układów Coral od Google, modułu 9-osiowego IMU i opcjonalnych modemów bezprzewodowych".

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/04/04/raspberry-pi-cm4-based-predictive-maintenance-gateway-features-google-coral-edge-ai-accelerator/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10322 posts with rating 8606, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.