Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Electrolux EWT 1340 - Ustawienie zegara

DemolBartek 05 Apr 2021 12:52 663 1
    DemolBartek
    Level 1  
    Witam serdecznie. Prod. N pralki: 913204051/01

Mam prostacki problem. Nie potrafię znaleźć funkcji ustawienia zegara, a konkretniej w ogóle nie mogę dojść do "trybu" MENU, postępując wg instrukcji obsługi. W MENU powinienem móc zmienić takie ustawienia jak: zegar, kontrast, głośność sygnału dźwiękowego, stałe płukanie dodatkowe, jasność. Nie potrafię dojść do tych ustawień.

Instrukcja obsługi mówi (w przypadku ustawienia zegara):

Ustawienie zegara jest istotne dla poprawnego
    działania wyświetlacza czasu zakończenia cyklu prania.
    Aby ustawić zegar należy wykonać następujące czynności:
    ? Wciskać przycisk ?Opcje?, aż pojawi się funkcja ?Menu?.
    ? Wcisnąć jeden raz przycisk ?Zmień?, aby wybrać menu ?Zegar?.
    ? Oznaczenie czasu zmienia się w jednominutowych odstępach, gdy zostanie wciśnięty przycisk ?Zmień?. Czas zmienia się w 10 minutowych odstępach, gdy zostanie przycisk ?Zmień? zostanie wciśnięty i przytrzymany.
    ? Wcisnąć przycisk ?Wyjdź?, aby potwierdzić wybór. Następnie wcisnąć jeszcze raz, aby powrócić do trybu wyboru programu.

Jestem w pozycji BAWEŁNA i wciskam przycisk OPTIONS i jedyne co mogę wybrać, to opcje prania bawełny takie jak: extra płukanie, oszczędność czasu, opóźniony start, pranie wstępne, intensywny, łatwe prasowanie. To z całą pewnością nie jest to MENU o które chodzi w instrukcji.
    Pralka Electrolux EWT 1340 - Ustawienie zegara

Tak wygląda mój wyświetlacz - to podstawowe funkcje, nic specjalnego. Ikonka zegara na zdjęciu to funkcja "opóźniony start". Pomoże ktoś?
    JJernejQ
    Level 1  
    Witam, dzisiaj po kilkunastu minutach męki udało mi się to rozkminić 😂 Nie wiem czy autorowi jeszcze potrzebna ta informacji, ale napiszę rozwiązanie, gdyby ktoś jeszcze miał z tym problem. W instrukcji jest źle napisane, należy przełączyć pokrętło na przykład na program bawełna, kliknąć opcje (options) i naciskać dopóki nie natkniemy się na ostatni symbol służący do zapamiętywania programu (wyświetli się napis zapamiętaj, sam symbol). Następnie klikamy zmień (change), a potem kilka razy opcje (options), aż natkniemy się na "zegar". Pozdrawiam.