Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera P3045dn - Komunikat Moduł wywoływania nie jest zainstalowany

sebagut 06 Apr 2021 11:33 1263 9
 • #1
  sebagut
  Level 17  
  Po czyszczeniu wywoływaczki z nieoryginalnego tonera i ponownym złożeniu, pojawia się taki komunikat. Wywoływaczka była wypinana, otwierana, odkurzana odkurzaczem. robiłem to już wielokrotnie. Wydaje mi się , nie pamiętam, ale ta drukarka sama sobie wtedy ten toner dodozywała. Teraz po włączeniu, taki komunikat.
 • #2
  pingwin137
  Level 17  
  Z tego co pamiętam w menu jest opcja wymień DV, wyłączasz i włączasz maszynę i zaczyna dozować toner do DV. Po tym zabiegu powinno być ok.
 • #3
  sebagut
  Level 17  
  drukarka tak szybko pokazuje ten komunikat że nie masz szans na wejście w jakiekolwiek menu.
 • #4
  Sir Charles
  Level 27  
  A w pudełku z tonerem coś jest. Przy pustym bardzo często wyrzuca taki komunikat
 • #5
  sebagut
  Level 17  
  nowy oryginalny toner założony. Poza tym zasypałem ręcznie tą wywoływaczkę przynajmniej z tej strony gdzie jest czujnik. bez skutku.
 • #6
  copyman
  Photocopiers specialist
  Podejrzewam że i tak za mało tonera w niej jest . Kiedyś podobny przypadek w M2035 miałem po kiepskiej jakości tonerze. Tam bodajże program 130 był potrzebny do właściwego zasypania wywoływaczki .

  C.
 • #7
  sebagut
  Level 17  
  Sprawdziłem sobie tą wywolywaczke w innej drukarce. Wyrzuca ten sam błąd. Więc są dwie opcje, nowa lub spróbować zasypać ta która jest do końca. Z tego co wyczytałem w service manuał drukarka powinna sama sobie ten toner dodozowac a nie wyrzucać błąd. Dlaczego tego nie robi , nie wiem
 • #8
  krzys_ka
  Level 25  
  Może jest źle poskładana... przewody, styki, jeżeli wcześniej chodziła to w tym szukałbym przyczyny.

  pozdrawiam
  k.
 • #9
  forteca
  KYOCERA specialist
  Witam,
  skoro od razu wyrzuca błąd to zrób inaczej.

  1. Wyłącz maszynę i załóż do niej drugą DV-kę z tej sprawnej maszyny. Uruchom drukarkę i zobacz co się dzieje. Jeśli ruszy to otwórz klapę i podmień dobrą DV-kę z tą złą. Jeśli będzie ok, to posprawdzaj na różnych wydrukach. Jeśli nie będzie OK, to....

  2. Wyłącz maszynę, włącz z DV-ką dobrą podmienioną. Jak maszyna się skalibruje i przejdzie do stanu gotowości, wejdź w MENU serwisowe i włącz opcję NOWY ZESPÓŁ WYWOŁUJĄCY. Wyłącz i włącz maszynę. Powinna zacząć zasypywać DV-kę, poczekaj aż skończy. Jak skończy podmień zespoły dewelopera, powinno być wszystko OK.

  Pozdrawiam
 • #10
  sebagut
  Level 17  
  Pomogła tylko wymiana wywoływaczki na nową. Dziękuję za pomoc