Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bateria od hoverboard , podłaczenie 2 silników i ładowarki

kokojump 06 Apr 2021 13:51 588 13
 • #1
  kokojump
  Level 4  
  Witam,
  zastanawiam się nad ładowaniem baterii od hoverboard
  Ma ona tylko jeden przewód, pod który podłączę silnik. Zastanawia mnie czy mając możliwość rozgałęzienia tego przewodu mogę bezpośrednio pod te zaciski podłączyć 2 silniki oraz ładowarkę, czy musze zastosować jakiś moduł ? Proszę o pomoc
 • Helpful post
  #2
  wojtas333
  Level 15  
  Jeśli ładowarka ma kontrolę ładowania to teoretycznie można tak podłączyć. Jednak podczas ładowania silniki nie mogą pracować. Możesz napisać coś więcej, czemu takie rozwiązanie i do czego to ma służyć, jakie ma mieć zastosowanie?
 • #3
  kokojump
  Level 4  
  Chciałbym zbudować mały pojazd i udało mi się zakupić koła od hoverboard, a teraz się zastanawiam jak mam go ładować, gdy silniki sa podłączone, czy są jakieś moduły właśnie do ladowania co mi automatycznie odlacza zasilanie silnikow jak podlacze do ładowania baterie. Czy są moze jakieś inne sposoby. Nie mam niestety głównej płytki sterującej od hoverboard.
 • Helpful post
  #4
  wojtas333
  Level 15  
  Odłączenie silników można rozwiązać poprzez gniazdo lądowania po włożeniu wtyku ładowania styk automatycznie odłączy silniki. Ładowarki do desek zazwyczaj same odłączają lądowanie po osiągnięciu napięcia. W tych silnikach to ile ty masz przewodów czy to nie są, aby silniki wymagające sterownika?
 • #6
  wojtas333
  Level 15  
  Gniazdo ma dodatkowy styk np. coś takiego jak na foto stosowane w hulajnogach.
  Bateria od hoverboard , podłaczenie 2 silników i ładowarki
 • #7
  kokojump
  Level 4  
  Nie mogę nigdzie znaleźć schematu wtyku ładowania hoverboard, co rozjaśniłoby mi jak dokładnie działa rozłączania zasilania na silnikach jak podłącze ładowarkę. Jak widzę złącza ładowania od hoverboard to wszędzie ten 3 pin jest wolny i nie idzie on do sterownika. Proszę o pomoc, ]szukam i nie bardzo mogę znaleźć coś co by pomogło mi zrozumieć w jaki sposób to ma działać.Zrozumiałbym jakby tam był jeszcze jakiś przewód sygnałowy.
 • #8
  wojtas333
  Level 15  
  Ten wtyk, który pokazałeś niema takiej możliwości jest po prostu trzy stykowy.
  Coś takiego ma być.

  Bateria od hoverboard , podłaczenie 2 silników i ładowarki
 • #9
  kokojump
  Level 4  
  Mam jeszcze jedno pytanie, skoro w baterii jest bms, który ma wspólny port ładowania i rozładowywania.
  to jeśli do jednego portu podłączę ładowarkę i silniki to prąd nie płynie bezpośrednio z ładowarki do silników, a reszta do baterii?
  To nie będzie tak, że jeśli np. ładujemy 2A, a zużywamy na włączonych urządzeniach 1A to baterie nie będą ładowane 1A.

  Zastanawia mnie to ponieważ zastanawiam się nad zastosowaniem ładowania z panelu fotowoltaicznego.
 • #10
  wojtas333
  Level 15  
  Generalnie jak się ładuje to się nie jedzie fizycznie to raczej nie możliwe. Po drugie włączenie wtyku zasilacza odcina zasilanie odbiorników, a napięcie płynie tylko z ładowarki do baterii zgodnie ze schematem na zdjęci powyżej.
 • Helpful post
  #12
  wojtas333
  Level 15  
  Jeśli to ma być panel fotowoltaiczny to proponuję inne rozwiązanie. Zastosowałbym solarny regulator ładowania. Wpisz coś takiego w wyszukiwarkę to zorientujesz się jak to wygląda. Można kupić można zbudować wedle własnego uznania. Gniazdo wtedy odpada chyba, że do ładowania tylko ładowarką z sieci 230V, jako dodatkowa opcja przy braku słońca.
 • #14
  wojtas333
  Level 15  
  Z tym regulatorem to chciałem wskazać drogę jak rozwiązać problem ładowania i jazdy jednocześnie oczywiście trzeba do swoich potrzeb dostosować. Nie znam twojego projektu jak ma wyglądać, ale może warto pomyśleć o połączeniu kilku mniejszych paneli szeregowo dla osiągnięcia odpowiedniego napięcia ładowania. Regulator ładowania raczej lepiej wykonać samemu pod swoje potrzeby to nie są skomplikowane układy zobacz w necie schematy. Budowę przetwornicy warto rozważyć