Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor LG 42 LW 4500 Zalany wodą z zabawki na wodę

06 Apr 2021 15:20 366 12
  • Level 3  
    Witam telewizor został zalany zabawką na wodę.Rozkręciłem go i u dołu obudowy było trochę wilgoci , ale mały psikał po matrycy.Obawiam się że woda spłynęła pod metalową obudowę matrycy.Brak oznak zawilgocenia od środka. Telewizor LG 42 LW 4500 Zalany wodą z zabawki na wodę Telewizor LG 42 LW 4500 Zalany wodą z zabawki na wodę
  • Level 39  
    Po takim zdarzeniu powinieneś natychmiast wyjąć wtyczkę z sieci i odstawić TV na pare dni w spokoju. Można też po zdjęciu obudowy przedmuchać ciepłym powietrzem z suszarki do włosów. Ale te pare dni bezwzględnie powinien być odłączony od prądu. :cry:
  • Level 33  
    Trzeba dokładnie oczyścić płytkę matrycy, może pomoże. Jak są wżery na flexach niestety matryca do śmietnika.
  • Level 28  
    Witam, musisz dostać się do elektroniki matrycy, jeśli nie czujesz się na siłach, to zleć to serwisowi. Nawet gdy woda wyschnie, to często proces niszczenia druku dalej postępuje. Miejmy nadzieję, że jeszcze nic trwale się nie uszkodziło.
  • Level 3  
    Cześć rozkręciłem te metalową obwódkę telewizora i u dołu są 2 cienki płytki załączam zdjęcia.Biały nalot usunąłem spirytusem ,ale są piny które lecą wzdłuż całej płytki. dwa wydają się spalone. Na ostatnim zdjęciu widać upalone jakby 2 piny,ścieżki czy można je jakoś uratować?
    Telewizor LG 42 LW 4500 Zalany wodą z zabawki na wodę Telewizor LG 42 LW 4500 Zalany wodą z zabawki na wodę Telewizor LG 42 LW 4500 Zalany wodą z zabawki na wodę Telewizor LG 42 LW 4500 Zalany wodą z zabawki na wodę Telewizor LG 42 LW 4500 Zalany wodą z zabawki na wodę
  • Level 33  
    Kanetheone wrote:
    Biały nalot usunąłem spirytusem.
    Trzeba zamieścić zdjęcia po czyszczeniu, te które Zamieściłeś, to chyba przed czyszczeniem. Nie wygląda to za dobrze!
  • Level 26  
    Mam taką matrycę. 350zł.
  • Level 3  
    Zdjęcia po czyszczeniu:
    Telewizor LG 42 LW 4500 Zalany wodą z zabawki na wodę Telewizor LG 42 LW 4500 Zalany wodą z zabawki na wodę Telewizor LG 42 LW 4500 Zalany wodą z zabawki na wodę Telewizor LG 42 LW 4500 Zalany wodą z zabawki na wodę
  • Level 33  
    Trzeba sprawdzić, czy któryś z zalanych wodą kondensatorków nie ma zwarcia, lub upływności.
  • Level 26  
    Wojtek M wrote:
    Trzeba sprawdzić, czy któryś z zalanych wodą kondensatorków nie ma zwarcia, lub upływności.

:D :D
  • Level 3  
    Wojtek M wrote:

Tego nie wiem jak zrobić.
  • Level 3  
    Niestety po wyczyszczeniu i wysuszeniu obraz jeszcze gorszy.
  • Level 28  
    Raczej już matrycy nie uratujesz. Kolega maksar proponował Ci taką matrycę. Jeśli chcesz jeszcze ten telewizor, to obawiam się, ze to jedyne wyjście.