Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5412 ile pociągnie ?

22 Paź 2005 20:39 3074 10
  • Poziom 18  
    Mam radmora 5412 wraz z korektorem 5470 co daje jakieś 4 x 60 w na kanał i chciałbym się dowiedzieć jaki najwiękrzy głośnik (mocą) mugłbym podłączyć .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Było już o tym, no ale przypomnę.
    Wzmacniacza nie interesuje co pod niego podłączysz. Czy to będzie głośnik, żarówka czy rezystor.
    Ważne jest by impedancja tego nie była mniejsza niz zaleca producent.
    Moc głosnika nie ma znaczenia, jak bedzie za słaby to się spali, jak za mocny to nie wykozystasz jego pełnych mozliwosci i tyle.
    Może to być nawet sciana głośników podłaczona w taki sposób by i wypadkowa impedancja nie była mniejsza od tej z jaką moze jeszcze bezpiecznie pracować wzmacniacz.
  • Poziom 27  
    Luli piszesz bzdury co do mocy radmorka ,a skad wziales razy cztery pojecia nie mam.
    co do glosnika kazdy kurde kazdy byle nie mniej niz 8 ohm radmorki tego nie znosza te nowe oczywiscie:D
    I popraw ten swoj post bo zoltek bedzie.
  • Poziom 18  
    radmor 5412 ma 4 x 50 a z korektorem ok. 60 w na kanał . Jeśli się myle to mnie poprawcie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    "Oj barthezz ty to sie wcale nie znasz! Radmor ma 4 i pol raza 80Watow na kazdy z 6 kanalow a z korektorem moc wzrasta do takiego stopnia ze lepiej go nie wlaczac wcale bo grozi to rozwaleniem osiedla albo nawet miast jesli korektor ma duzo pary. A tak wogule to to nie jest najlepszy sprzet bo moj kumpel to ma takiego wzmaka to juz na dwojce wywraca prakle do gory nogami i bebnem tyl na przod a moj dopiero na 6 zrywa zyrandol. Dodam jeszcze ze obydwa wzmacniacze daja rade osmiusetwatowym glosnikom alpharda. Moze mi ktos powiedziec jak zwiekszyc mod tak gdziec do okolo 3 tysiecy watow eremes din peeempeo bo jednach chcialbym zeby mi ta pralke masakrowalo"

Ludzie wezcie sobie chociaz kasiazke do fizyki zanim zaczniecie wypisywac takei bzdury.

i nie mowcie ze wzmacniacz jest dobry bo daje rade pociagnac glosnik o mocy kilkuktornie wiekszej niz jego znamionowa bo to tylko moc maksymalna jaka glosnik moze wytrzymac (za to wzmacniacz mozeby byc dobry jesli podlaczyysz do niego silnik ktory pociagnie furmanke albo kredens i sie przy tym nie spali:P )
  • Poziom 38  
    Luli wszyscy na tym forum kłamią.On ma naprawde 4x200W bo pobiera 210 z sieci to policz 4x200 / 200 x4 / 200 x4.

PROSZE NIE WPROWADZAJCIE KOLEGI W BŁĄD.

radmor rulez i miliardy wat wyciągnięte z tego kawałka metalu !!

a na poważnie radmor ma 2x35W 8R sin - podane w instrukcji serwisowej !.Głośnik możesz podłączyć każdy dowolny byle niemiał 4R
  • Poziom 18  
    Głośnik można podłączyć nawet 2Ω, tylko ważne, żeby całkowita moc strat nie przekraczała zadeklarowanej przez producenta(zgodnie z wzorem P=U²/R). 35W na kanał to moc znamionowa przy założonych przez producenta zniekształceniach nieliniowych i stosunku S/N- w impulsie bądź przekraczając założone parametry sygnału 5412 spokojnie ciągnie 2x45W, a nawet więcej, ale jest to niebezpieczne dla elementów stopnia mocy i zasilacza, a także w pewnym stopniu kolumn.