Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zależność licencja a koncesja

Maniek24 22 Paź 2005 21:13 3661 7
  • #1 22 Paź 2005 21:13
    Maniek24
    Poziom 16  

Czy ktoś z cała pewnościa wyjasni mi sprawe licenji i koncesji ( dodam ze korzystałem z "szukaj") czy zdobycie licencji II stopnia równa sie otrzymaniu koncesji.A moze te sprawy nijak mają się razem i musze płacić osobno.Jeszcze jak to się odnosi do montażu autoalarmów chodzi mi o wystawienie odpowiedniego zaświadczenia,co do tego jest konieczne?????

0 7
  • #2 22 Paź 2005 22:06
    guner
    Poziom 22  

Licencja jest wydawana do osoby a koncesja do firmy. To dwie różne rzeczy niestety.Powiem ci że jak chodzi o same autoalarmy to nie wiem czy musisz miec.Zajmuje się alarmami do obiektów stałych. W twoim przypadku nie wiem czy bardziej autoryzacja się nie przydała (ale to moje tylko zdanie)

0
  • #3 23 Paź 2005 00:53
    kafelan
    Poziom 13  

Tak ogólnie;
    Każda osoba prowadząca działalność lub będąca pracownikiem firmy wykonującej usługi z zakresie montażu systemów ochrony mienia powinna mieć licencję technicznej ochrony mienia.Licencja I stopnia upoważnia do montażu systemów ochrony i naprawy urządzeń w miejscu ich zainstalowania, licencja II stopnia upoważnia do projektowania,montażu i naprawy również po za miejscem instalacji.Koncesja wydawana jest firmie dając jej uprawnienia do montażu w takich obiektach jak banki,wojsko itp.Nie jest potrzebna do montażu zabezpieczeń w biurach,firmach,sklepach itp.

0
  • #4 23 Paź 2005 07:49
    marcinek77
    Poziom 15  

kafelan napisał:
    Tak ogólnie;
    Każda osoba prowadząca działalność lub będąca pracownikiem firmy wykonującej usługi z zakresie montażu systemów ochrony mienia powinna mieć licencję technicznej ochrony mienia.Licencja I stopnia upoważnia do montażu systemów ochrony i naprawy urządzeń w miejscu ich zainstalowania, licencja II stopnia upoważnia do projektowania,montażu i naprawy również po za miejscem instalacji.Koncesja wydawana jest firmie dając jej uprawnienia do montażu w takich obiektach jak banki,wojsko itp.Nie jest potrzebna do montażu zabezpieczeń w biurach,firmach,sklepach itp.

gdzie zdobyc koncesje? jakie koszty? i na jaki okres jest ona wazna?

0
  • #5 23 Paź 2005 14:26
    Maniek24
    Poziom 16  

O autoryzacji jeszcze nic nie słyszałem może ktos mi to wyjaśnić .Jesli chce załozyć firme jedno osobową to jakie dodatkowe wymogi musze spełnić dodam ze staram się o licencje i wszystkie wymogi spełniam

0
  • #6 23 Paź 2005 21:58
    guner
    Poziom 22  

Autoryzacja to dokument wydawany przez danego producenta sprzętu lub jego dystrybutora. Uzyskuje sie po przeszkoleniu w montarzu danych systemów i pozniejszych ich serwisowaniu. Możesz mieć troche większe upusty a do tego jak twój zakład będzie autoryzawany to i o klienta łatwiej (zawsze jakas reklama). Co do licencji to ja swoją robiłem ok 4 lat temu. Koszt to ok 500 zł ( z badaniami). Musisz być niekaralny. Być w miare zdrowym (badania mozesz zrobić w prywatnej przychodni, łatwiej i taniej).Musisz mieć co najmniej wykształcenie srednie techniczne albo przejsc specialne szkolenie.U mnie zawitał jeszcze dzielnicowy i zrobił wywiad srodowiskowy ale to nie zawsze jest. Na początek udaj sie do komendy wojewódzkiej. Tam ci powiedzą dokładnie co trzeba i jakie są aktualne przepisy w tym względzie.Jak chodzi o techniczną licencje 2 stopnia jest w miare łatwo. Gorzej z fizyczną ale to chyba nie twój problem.

0
  • #7 24 Paź 2005 08:50
    RafalRadom
    Poziom 17  

Witam.

Najpierw licencja do uzyskania w komendzie wojwódzkiej, potem koncesja, którą wydaje MSWiA. Do autoalarmów nie potzrebujesz ani jednego, a ni drugiego. A tak na dobrą sprawę to formalnie nawet nie potrzebujesz ich do montowania alarmów w obiektach jeśli i tu wypis z ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia. (Dz. U. z dnia 26 września 1997 r.)

"Art. 15. 1. Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia wymaga uzyskania koncesji, określającej zakres i formy prowadzenia tych usług.
    2. Koncesji nie wymaga działalność gospodarcza w zakresie, o którym mowa w art. 3 pkt 2, jeżeli nie dotyczy obszarów, obiektów i urządzeń określonych w art. 5 ust. 5."

Licencje dostaniesz teoretycznie w około mieisąc, jeśli spełniasz wszystkie wymagania ustawowe i podobnie z koncesją. Są one wydawane w drodze decyzji administracyjnej. Poczytaj sobie w/w ustawę.

Wejdź na stronę MSWiA i dowiesz się jakie cię czekają koszty. Można ściągnąć z tamtąd zarówno ustawę jak i informator dla firm ubiegających się o koncesję.

Koszty? Do licencji: badania lekarskie około 350 zł, wydanie licencji około 300 zł, do koncesji za wydanie około 600 zł, chyba się te ceny nie zmieniły. Jeszcze w trakcie postępowania musisz przejść pozytywnie wywiad prowadzony przez Policję i jesteś szczęśliwym posiadaczem i jednego i drugiego.
    Pozdrawiam

0
  • #8 02 Lis 2005 23:54
    Maniek24
    Poziom 16  

Na temat licencji i koncesji już wiem prawie wszystko. Jednak jak dokładnie wygląda temat ałutoalarmów na jakiej podstawie mogę wystawic zaświadczenie do zakładu ubezpieczeń.

0
  Szukaj w 5mln produktów