Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beko GN162420P - zablokowany panel sterowania lodówki

07 Apr 2021 09:33 183 9
  • Level 9  
    Witam.
    Posiadam lodówkę Beko side by side model GN162420P. Po wciśnięciu przycisku Keys Lock przez 3 sek. zablokowało przyciski i problem jest teraz z rozlokowaniem. Ponowne wciśnięcie tego przycisku nie odblokowuje panelu, a w instrukcji nie jest opisane jak odblokować, tylko opisywane jest od razu jak włączyć przypomnienie o zmianie filtra. Czy walnięty jest panel czy trzeba nacisnąć jakąś kombinacje klawiszy żeby odblokować? Lodówkę posiadam 3 lata i w sumie pierwszy raz zablokowałem panel.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Level 28  
    siwak11 wrote:
    a w instrukcji nie jest opisane jak odblokować

Jak nie ma, jak jest:
  • Level 9  
    Oczywiście, że próbowałem. W płycie indukcyjnej tylko z Whirlpol działa to na zasiądzie 3sek. wł 3sek. wył, ale w lodówce nie, jak wciskam przycisk blokady to pojawia się przerywany dźwięk i zaczyna migać kłódka sygnalizująca blokadę klawiszy, a nie odblokowuje.
    Beko GN162420P - zablokowany panel sterowania lodówki Beko GN162420P - zablokowany panel sterowania lodówki
  • Level 28  
    Czy jak dotykasz innych przycisków dłużej niż 3sek., to pika tak samo? - sprawdź wszystkie przyciski.
    Wyłącz z gniazdka elektr. lodówkę na kilka minut.
  • Level 9  
    Tak. Przy innych przyciskach również tak miga, próbowałem odłączyć z pół godz była wyłączona, ale nie pomogło
  • Level 28  
    A to 0 i 39 co oznacza?
    0 można wytłumaczyć, ale 39?
    Czy wcześniej wyświetlacz pokazywał prawidłowe temperatury?
  • Level 9  
    Być może przełączyło się na Fahrenheita.
    Właśnie przez te temperatury zacząłem kombinować przy ustawieniach. Jak kupiłem lodówkę podłączyłem i tak hulało na ustawieniach fabrycznych, zamrażarka na eko I chłodziarka nie pamiętam 3czy 4 stopnie. Raz zauważyłem że zamrażarka mroziła bardziej niż była ustawiona, pomyślałem że może przy czyszczeniu się przestawiło. Nastawilem spowrotem eko i było ok. Przed świętami zauważyłem że chłodziarka pokazuje 33 i dalej myślałem że coś przy czyszczeniu się przestawiło, ale nie dało się tego przywrócić do poprzednich jednostek . Jak wczoraj dzwoniłem na serwis to powiedzieli ze mogło się zmienić z C na F, w instrukcji nie ma opisane jak to przestawić ale na infolinię powiedzieli ze się da , ale nie spróbuję bo się nie odblokuje.
  • Level 28  
    Zalatuje mi to niestety padem softu.
  • Level 9  
    I czym to się może skończyć wymianą tego panelu sterowania czy jakieś płytki?