Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi redmi 2pro w Play - nie można się do mnie dodzwonić

08 Apr 2021 02:51 165 7
  • Level 14  
    Witam

Mam problem z telefonem (własnym). To już parę dni, tak w domu, jak w pracy.
    Jeśli ktoś do mnie dzwoni dostaje informację, że jestem nie dostępny.
    Po jakimś czasie dostaję sms-a, ze ktoś do mnie dzwonił.
    Jeśli dzwonię ja, muszę czekać na sygnał oczekiwania jakieś 20- 30sekund.
    Na wyświetlaczu mam "Play 4G" i 4 -5 kresek sygnału (5 to maks).
    Prędkość internetu z danych komórkowych to jakieś 20Mb/s.
    Z rozpędu przetarłem w telefonie styki anten ( nie wiedziałem która odpowiada za połączenia, więc przetarłem wszystkie).
    Bez rezultatu.

Może źle myślę, może to soft?
  • Level 37  
    Sprawdź czy są dostępne aktualizacje - dla oprogramowania telefonu jak i dla zainstalowanych na aplikacji. Wyłącz jezeki jest włączona opcja vo-wifi, vo-lte. Dostępność aktualizacji sprawdź przez połączenie wi-fi. Sprawdź czy problem występuje po przełączeniu w tryb 3G. Zrób reset ustawień sieciowych, po tym może zaistnieć potrzeba wprowadzebja na nowo punktów APN i haseł do wifi. Ostatecznie po zrobieniu kopii zapasowej i wylogowaniu z kont Google i Xiaomi można spróbować zrobić reset ustawień fabrycznych.
  • Level 14  
    Vo-lte raczej nie mam, albo nie wiem gdzie. Aktualizacji nie ma dostępnych.
    Po przełączeniu na 2G/3G jest dobrze z połączeniami, ale nie działają dane komórkowe.
    Po co reset ustawień sieciowych? A z resetem do ustawień fabrycznych wolałbym poczekać do końca.
  • Level 14  
    Nikt się nie spotkał z czymś takim?

Zauważyłem, że ja, dzwoniąc czekam te 20s, aż przełączy na 3G, a dzwoniąc do mnie, wcześniej dzwoniący dostaje komunikat o mojej niedostępności.

Dane komórkowe, mimo napisu PLAY 4G fizycznie idą przez 3G.

Inny telefon z moją kartą sim, nie robi takich problemów.
  • Level 37  
    Sprawdź inna kartę w swoim telefonie. Nie wiem jak długo masz swoją aktualna kartę SIM, może warto ją wymienić.
  • Level 14  
    No, ale przecie piszę, że moja karta w innym telefonie działa poprawnie...
  • Level 37  
    paszczak1 wrote:
    No, ale przecie piszę, że moja karta w innym telefonie działa poprawnie...

staś pytalski wrote:
    Sprawdź inna kartę w swoim telefonie. (...)

Przeczytaj jeszcze raz.
  • Level 14  
    Zrozumiałem za pierwszym razem, po prostu uważałem to za zbędny test, skoro ustaliłem, że moja karta jest sprawna.

Dla świętego spokoju włożyłem inną (sprawną) do mojego telefonu i sytuacja bez zmian.
    Wychodzące nawet po pół minucie (jak przełączy na E) a przychodzących nie ma, tylko SMS-y po jakimś czasie, że ktoś dzwonił.

Sprawdziłem jeszcze zasięgi w innym Xiaomi oraz Samsungu i są porównywalne (do 2dBm różnicy).