Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla E12 1.4D4D 06r - Problem z zasilaniem radia i zestawu głośnomówi

dzakson 08 Apr 2021 11:30 2340 1
 • #1
  dzakson
  Level 15  
  Witam
  Ostatnio mam problem z radiem w Corrolce z 2006 r. . Szukałem w internetach i nie znalazłem takiego przypadku a tym bardziej rozwiązania. Może ktoś z Was miał podobny problem lub nie ale zna rozwiązanie i się nim podzieli.
  Jest tam zamontowane takie radio (W58814) :
  Toyota Corolla E12 1.4D4D 06r - Problem z zasilaniem radia i zestawu głośnomówi Toyota Corolla E12 1.4D4D 06r - Problem z zasilaniem radia i zestawu głośnomówi Toyota Corolla E12 1.4D4D 06r - Problem z zasilaniem radia i zestawu głośnomówi
  Do instalacji radiowej wpięty jest zestaw głośnomówiący Parrot CK3100 . Do przedwczoraj wszystko działało bez najmniejszego problemu. Wsuwam kluczyk do stacyjki, przekręcam a w tym momencie włącza się radio i zestaw głośnomówiący.
  Teraz po przekręceniu kluczyka radio się nie włącza i zestaw gł. też nie. Radio jest absolutnie martwe, tak samo Parrot. Bezpieczniki są ok, światła w kabinie świecą, zapalniczka działa itd. Przedwczoraj już rozebrałem konsolę środkową, poszedłem po miernik i resztę narzędzi, już chciałem rozkręcać ale włożyłem kluczyk w stacyjkę, przekręciłem i - się włączyło tak jak zawsze. Wykonałem czynności jeszcze kilkukrotnie czyli przekręcałem kluczyk, wyjmowałem go , wkładałem z powrotem i znów przekręcałem i było OK. Skręciłem środek i pojechaliśmy. Przez cały dzień radio działało. Samochód był kilkukrotnie gaszony, zapalany i zawsze wszystko było ok. Wczoraj wsiadam do samochodu - to samo- radio nie działa. Żona poszła do Lidla a ja na parkingu siedziałem w aucie i z uporem maniaka przekręcałem kluczyk w stacyjce w oczekiwaniu aż w końcu zaskoczy i się włączy - to jedno z moich podejrzeń, że uszkodzona jest kostka w stacyjce. Po wykonaniu ... wielu prób już chciałem się poddać, wyjąłem kluczyk, popatrzyłem na niego, obróciłem w dłoni i włożyłem do stacyjki odwrócony i - zadziałało !

  Przed chwilą byłem w aucie sprawdzić - działa. Nie wierzę w losowość takich sytuacji ;) coś się dzieje ale nie wiem co i nie wiem gdzie sprawdzić. Poza bezpiecznikami które są ok i kostką stacyjki nic innego mi nie przychodzi do głowy. Czy mogę sprawdzić czy kostka jest sprawna bez rozkręcania połowy auta ? I czy gdyby okazało się, że to kostka można ją wymienić samemu z podstawowymi narzędziami ? A może problemem jest samo radio? Widziałem już różne posty od czujnika wilgoci w radiu, przez zimne luty po kondensatory do wymiany.
  Przede wszystkim czy ktoś miał podobne objawy i doszedł do tego co jest tego powodem?

  Moderated By CameR:

  Usunąłem link do zdjęć z przekierowaniem.

 • #2
  carrot
  Moderator of Cars
  W japończykach takie odbiorniki jak radio czy zapalniczka są zasilane z linii ACC (accesory), która załącza się w pierwszej pozycji kluczyka w stacyjce, wygląda, że u Ciebie kostka w stacyjce nie kontaktuje na tym styku