Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Philips 50PUS7504 potrzebne rozwiazanie

homman 08 Apr 2021 19:30 792 8
    homman
    Level 26  
    mam 50pus7504

Znawcy tutaj mówili że wada to soft. A płyta była uszkodzona.
    Udało mi się zakupić płytę od 55pus7504 i teraz mam problem.

Jeśli podepnę czujnik IR nie ma możliwości włączyć telewizor. Nie reaguje na klikanie wciskanie tego przycisku pod tv.

Przy odpiętym czujniku IR telewizor wstaje. Oczywiście trzeba by wybrać inną matrycę.

Po podpięciu pendrajwa do czarnego portu z plikiem upgrade_loader.pkg dla 50pus7504 nie instaluje go.
    Może dlatego że nie ma podpiętego czujnika IR. Ale na podłączonym czujniku IR nie włączę go żeby zainstalować soft.

Jakieś rozwiązanie problemu ?

Jak wymusić instalację softu lub parowanie pilota.

Dziękuję za pomoc

Dodano po 56 [minuty]:

Okazało się że w taśmie był metalowy pin nie wiadomo skąd.

Obecnie działa Pilot z uruchomionym tv.

Ale nie działa mi wpisanie 062598 domek.
    Coś pewnie robię nie tak i ma to być wpisywane gdzieś ?

Jak to ma być 062598domek czy menu czy info i potem 317.
    Raz piszą tak raz piszą tak
    mxtestview
    Level 11  
    Trzeba użyć standardowego pilota na podczerwień. Ten z kompletu od TV to chyba jest radiowy, 062598 menu 317 .
    Poza tym instrukcja serwisowa dostępna w google : "Philips TPM19.1ELA service manual"
    homman
    Level 26  
    Dziękuję za odzew.

Okazało się że w taśmie ktoś włożył jakiś element metalowy który zwierał. Prawdopodobnie z innej płyty.
    Udało mi się zmienić również typ matrycy.

Sprawy mam następujące:
    Nie mogę wejść całkiem do menu serwisowego aby zmienić typ matrycy zmienić s/n itd.
    062596 i co dalej? domek info ? nic mi nie wchodzi.

Niestety aktualizacje wymuszone mi nie chcą iść nie mam pojęcia dlaczego. Przecież przez plik upgrade_loader.pkg powinno być wymuszone nagranie nie ważne co w środku jest. Wówczas aktualizacja załatwiła by wszystko.

Drugą sprawą jest to że kupiłem oryginalny pilot. Wcześniej miałem zamiennik.
    Oryginał działa jakoś tak dziwnie że jeśli poruszam się po menu góra dół to po kliknięciu do góry lub do dołu. Automatycznie wchodzi w daną opcję bez klikania ok.
    Zamiennik tego nie robi. I to mocno wkurza. Uszkodzony pilot? Czy oryginał tak ma.
    mxtestview
    Level 11  
    Co niby aktualizacja ma załatwić?
    062596 info lub ok
    Tryb upgrade_loader.pkg : wyciągasz kabel z sieci , wkładasz usb i podłączasz do prądu nic nie klikasz żadnych przycisków pilota lub tv.
    homman
    Level 26  
    Aktualizacja lub tryb serwisowy mają załatwić to że tv nie będzie rozpoznawany jako 55 pus tylko 50PUS.
    Zwykle robi się to po to by dobrze działał ambilight. Akurat w moim przypadku nie ma problemu bo tv jest mniejszy i ma o jednego leda mniej.

Natomiast jeśli bierzesz płytę od 50pus i montujesz w 55 pus wówczas ostatnie rzędy ambiligh nie będą ci świecić.

Napisałem podłączenie usb 16GB sformatowany w FAT32. Skopiowany soft po zmianie nazwy na upgrade_loader.pkg
    Nie powoduje aktualizacji telewizora. Po prostu włącza się normalnie.

062596 i info lub ok nie powodują trybu serwisowego.

Prawdopodobnie tak jak w 062598 ma znacznie menu czy domek. Lub w którym miejscu się to wpisuje czy na aplikacjach czy na menu itd.

Udało mi się :)
    Kod musi być wpisywany tylko przy telewizji / google tv. Gdzie indziej nie wchodzi.
    mxtestview
    Level 11  
    Upgrade nie zmieni modelu płyty. Po to jest menu serwisowe .
    Z tym ambilight to mogą być także różnice na płycie inne elementy, inna moc ,sprawdź porównaj koło gniazda .
    Soft musi być typu upgrade_loader.pkg a nie tylko zmiana nazwy (ma ponad 2GB).
    https://toengel.net/philipsblog/firmware-archiv/#2019
    homman
    Level 26  
    Pewnie masz rację ale już raz sobie przez to narobiłem problemu. I chyba wolę nie aktualizować w ten sposób.
    Z tego co mi wiadomo to te softy 2GB to zbiór wielu softów do różnych modeli.

np na stronie masz :

TPM191E _ 001.004.100.000 - Data: 2020/07/01 ( Upgrade_Loader )

I on jest do wszystkich modeli
    OLED984 z Ambilight 4
    OLED934 z dźwiękiem firmy Bowers & Wilkins
    OLED804, OLED854
    8804 z dźwiękiem Bowers & Wilkins
    8204
    7504 z soundbase w stojaku stołowym
    7304, 7334, 7354, 7394 - Seria Performance - „The ONE to watch”

A zmieniając nazwę pliku wymuszam update. Tylko softem pod konkretny model.

Oczywiście mogę się mylić.

Generalnie tv działa. Ma wpisane poprawną nazwę modelu 50pus nie 55 pus.
    Zaktualizował sobie właśnie soft mimo że nie ma go jeszcze na stronie philipsa i dostałem tryb kominka i budzenia rano.

Jedyne co nie wiem to w menu serwisowym jest :
    18AC SSB
    18AC display
    18AC supply

i s/n które tam są podane do niczego mi nie pasują nawet do obecnej ani starej płyty.

Więc zostawiam go tak w świętym spokoju :)
    bazi1962
    Level 21  
    homman wrote:
    Więc zostawiam go tak w świętym spokoju :)

I tu masz rację. !!!! O szczegóły pisz na PW.
    homman
    Level 26  
    Gdyby ktoś tak jak ja błądził

062598MENUXXX

Nie info i nie zębatka na niektórych pilotach. Tylko przycisk podręcznego menu.

gdzie xxx to numer wyświetlacza. Jest plakietka w tv koło ambi lampek.

062596 INFO lub OK
    Należy bardzo szybko wpisywać

Oba kody należy wpisywać nie w menu i nie w netflixie / aplikacjach.