Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywny subwoofer- zakup

22 Paź 2005 23:00 1311 3
  • Poziom 2  
    Witam, przeglądałem allegro, patrzyłem w media markcie i zdecydowałem się jednak napisać tutaj :) Chciałbym kupić subwoofer aktywny do kina domowego. Cena 500, max 600zl. Interesuje mnie głęboki niosący bas, ale to nic zwyczajnego - ma trząść :) Sluchalem pioneerow, magnatow za ceny przeslo 600zl i okropność, fe.
    Wiec proszę o pomoc, ktos moze ma sprawdzony sprzęt.
    Dodam ze mam amplituner sony DTR-DE345 głosniki altusy 140 na przod, centralny i tylnie jakies stare tonsile.

znalazłem takie cos na allegro, ale czytalem opinie na elektrodzxie odnosnie samych glosnikow tej firmy i byly takie sobie ale nie chce sugerowac http://allegro.pl/show_item.php?item=67844180

Z góry wielkie dzięki za każdą opinię. Czekam na odpwoiedzi
  • Poziom 2  
    No moze i lepiej zrobic bo ceny sa naprawde paskudne za subwoofery, ale nie mam doswiadczenia i watpie zebym stworzyl cos genialnego. Ten drugi sub STX ktory podales sluchalem w sklepie, to jednak nie jest to, sluchac puste odbicie membrany. Jak masz namiar na konkretny potezny subwoofer dla mnie gdzie bedzie wszystko opisane jak zrobic , to byl bym wdzieczny.
  • Poziom 34  
    sam robilem suba pasywnego i gra pięknie, a zrobic to nie jest az taki wielki problem, kupujesz glosnik 25, do tego plyty 1,8mm MDF, z plyt robisz konstrukcje, oczywiscie nie musi byc az taka skomplikowana jak 4th bandpass albo 6th bandpass moze byc zwykla kwadratowa skrzynie Bass Reflex, zobasz sobie na oferte STX, wzmacniacz:
    Wzmacniacz A-11
    do tego glosnik
    np. STX GDN 25/100/8 <- sam taki mam i w rzeczywistosci lepiej wyglada i swietnie gra, albo
    STX GDN 27/150/8 <tego nie slyszalem ale tez powinien dobrze grac

no i kupujesz na allegro obicie (20zl), kabelek(2zl),kolce do obudowy(20zl) albo bez kolcow, a do tych glosnikow obudowa 45-50-60 litrow. Bass Reflex wylicz sobie programem WINISD