Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] MAN L2000 /LE - Brak świateł awaryjnych

Grzegorz Kry 09 Apr 2021 18:06 678 1
IGE-XAO
    Grzegorz Kry
    Level 5  
    Witam posiadam MAN-a L2000 / LE z 2002r.
    Brak świateł awaryjnych.
    Co wykonałem do tej pory :
    Podmieniłem włącznik świateł awaryjnych , podmieniłem przełącznik kierunkowskazów, wymieniłem oba przekaźniki, wymieniłem obydwa (przerywacze9 i 10 pinowe ) wymieniłem skrzynkę bezpiecznikową .
    Kierunek lewy i prawy działają ale dalej brak świateł awaryjnych.
    Udało mi się uzyskać schemat elektryczny(mało czytelny) i nasuwa się pytanie czy na bezpieczniku F113 (kierunkowskazy) ma być cały czas napięcie czy tylko po przekręceniu stacyjki ?
    Z góry dziękuję za pomoc.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd za światła awaryjne jest odpowiedzialny bezpiecznik na pozycji 12 który jest też do radia i tachografu a na nim mam 1,3 v ;/, po przyłożeniu 24v na bezpiecznik awaryjne działają,
    może ktoś posiada pełną instalacje elektryczną skąd idzie napięcie na ten bezpiecznik

Dodano po 3 [godziny] 41 [minuty]:

Problem rozwiązany.
    Uszkodzony był przewód 30 cm od akumulatora.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • IGE-XAO
    Grzegorz Kry
    Level 5  
    Witam posiadam MAN-a L2000 / LE z 2002r.
    Brak świateł awaryjnych.
    Co wykonałem do tej pory :
    Podmieniłem włącznik świateł awaryjnych , podmieniłem przełącznik kierunkowskazów, wymieniłem oba przekaźniki, wymieniłem obydwa (przerywacze9 i 10 pinowe ) wymieniłem skrzynkę bezpiecznikową .
    Kierunek lewy i prawy działają ale dalej brak świateł awaryjnych.
    Udało mi się uzyskać schemat elektryczny(mało czytelny) i nasuwa się pytanie czy na bezpieczniku F113 (kierunkowskazy) ma być cały czas napięcie czy tylko po przekręceniu stacyjki ?
    Z góry dziękuję za pomoc.

Przepraszam za wprowadzenie w błąd za światła awaryjne jest odpowiedzialny bezpiecznik na pozycji 12 który jest też do radia i tachografu a na nim mam 1,3 v ;/, po przyłożeniu 24v na bezpiecznik awaryjne działają,
    może ktoś posiada pełną instalacje elektryczną skąd idzie napięcie na ten bezpiecznik

Dodano po 3 [godziny] 41 [minuty]:

Problem rozwiązany.
    Uszkodzony był przewód 30 cm od akumulatora.

Dodano po 1 [minuty]:

Uszkodzony/ zaśniedziały przewód 30 cm od akumulatora w peszlu.