Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b6 2002r problem z kontrolką AirBag

23 Paź 2005 08:25 3294 4
  • Poziom 11  
    Po wykasowani crasha ze sterownika i złożeniu wszystkiego do kupy, kontrolka airbag nie gaśnie tzn. po przekręceniu zapłonu zapala się, gaśnie na sekunde i świeci na stałe. Błedów brak, diagnoza airbag przeprowadzana pomyślnie. Czy tą kontrolką steruje coś jeszcze?
    Passat 2002 1,9tdi AWX
    2xAB, bez napinaczy
    sensor 1C0 909 601A (przetestowany na stole)
    pozdr
  • Poziom 14  
    Witam @very

Dziwne te objawy u Ciebie. Na pewno kontrolka jest sterowana tylko ze sterownika AIRBAG. Powiedz mi czy robiłeś diagnozę na stole, czy też po włożeniu do samochodzu??
    I dla mnie dziwne jest to, że nie ma w tym roku napinaczy (powinny być). Dlaczego sterownik był wyciągany, przecież można zrobić go bez wyciągania z samochodu.

Pozdrawiam
    Repa
  • Poziom 11  
    Ja diagnozowałem w samochodzie, sterownik robił sprawdzony człowiek z forum (nie mam znim teraz kontaktu). Samochód krajowy (pewnie dlatego okrojony). Gdzieś mi sie obiło o uszy że wtym modelu sterowanie może iść też po Can
  • Poziom 14  
    Sterowanie jest napewno po CAN ale to sterownik AIRBAG wysyła informację do licznika po CAN-ie, że ma wyłączyć kontrolkę w szafie (liczniku). Zrób diagnozę szafy może masz tam błąd dotyczący komunikacji z modułem AIRBAG. Przyczyną może być nieodpowiedni soft załadowany do sterownika AIRBAG który nie obsługuje CAN.
    Generalnie jest dużo możliwości.
    Kiedyś gość dostarczył mi sterownik AIRBAG który nie obsługiwał CAN, pomogła na to zmiana strony kodowej w module SZYNA CAN na taką która nie gada z AIRBAG -iem po CAN. Nie pamiętam teraz jaka to strona kodowa. Mogę podać Tobie dopiero w poniedziałek.

Pozdrawiam
    Repa
  • Poziom 11  
    Mam gdzieś pinologię od tego sterownika. Prosiłbym o bina jeżeli ktoś posiada...
    Deskę też sprawdze.