Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projektowanie schematu sterowania silnika trójfazowego z podtrzymaniem

11 Apr 2021 11:31 261 11
  • Level 3  
    Witam.
    Tak wygląda polecenie i w załączniku jest to co ja zaprojektowałem, mam pytanie, czy żarówki oraz bezpiecznik topikowy są dobrze wstawione do układu.

Sterowanie silnika trójfazowego z podtrzymaniem.
    Zaprojektować, narysować i wykonać układ sterowania silnikiem trójfazowym
    z podtrzymaniem, zabezpieczonym bezpiecznikiem topikowym, tak, aby podczas
    załączenia silnika zapaliła się lampka pierwsza („zielona”) a w czasie, gdy silnik
    nie działa zapalona była lampka druga („czerwona”). Obydwie lampki zasilane
    ssą napięciem fazowym 230V.

Z góry dziękuję.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Helpful post
    Level 39  
    Totalnie źle, główny obwód, sterowanie i sygnalizacja.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 3  
    Taki schemat sterowania silnikiem trójfazowym z podtrzymaniem podawał nam wcześniej nauczyciel. Ja tylko dodałem żarówki i bezpiecznik. Za bardzo nie mam pojęcia jak inaczej to zrealizować.
  • Helpful post
    Level 37  
    spinacz, z tym linkiem co podałeś to przede wszystkim powinien zapoznać się nauczyciel. To takie moje drobne przemyślenie.
  • Helpful post
    Level 39  
    Pomijam tą kwestię bo aż żal się wypowiadać, może kiedyś w bardzo dawnych latach na wioskach tak podłączali na partyzanta.
  • Level 3  
    Dziękuję bardzo prześledziłem sobie to, ale znając troche mojego nauczyciela wiem, że on nie przyjmie żadnego innego wyglądu układu niż ten jaki on narzuca stąd moje kolejne pytanie tylko i wyłącznie o bezpieczniki, czy są dobrze umieszczone. Projektowanie schematu sterowania silnika trójfazowego z podtrzymaniem
  • Helpful post
    Level 37  
    Odpowiem krótko, nie. Resztę wyjaśnię na PW.
  • Level 39  
    Nie dalej źle, kolega chyba widzę że nie ma bladego pojęcia o tym jak działa układ.
    Nie wiem jak taki nauczyciel może nauczać, co gorsze jeśli to szkoła w której tak przygotowują do egzaminu do świadectwa kwalifikacji E to nikt nie powinien zdać.
    Układ w samym oryginale jest błędny nie zgodny z czym kolwiek chyba jedynie z tym że u Pana Kazia na wiosce działa.
  • Level 3  
    Dziękuję bardzo za chęć pomocy, zdaję sobię sprawę z tego, że nauczanie w tej szkole wygląda śmiesznie, ale z tym już nic nie zrobię.
  • Level 39  
    Chodzi o to że sterowanie ma się odbywać fazą, zero ma być na stałe podłączone do cewki stycznika. Ale myślę że kolega @Ryszard49 wyjaśni Ci na PW wszystko. Wrazie co pisz.
  • Level 37  
    spinacz, w tym linku co podesłałeś jest wszystko dokładnie rozrysowane oraz opisana, krok po kroku zasada działania.
    Bardzo pomocny materiał.