Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Trafic 1.9 dci f9q dymi na czarno

Esmatig 11 Apr 2021 16:06 1551 6
    Esmatig
    Level 2  
    Witam, od 4 lat posiadam trafica 1.9 100km i cały czas borykam się z problemem dymienia na czarno. Poniżej podaję zakres diagnozy i prac jakie zostałe wykonane i w dalszym ciągu nie pomogło.
    1. Wyprogramowanie egr
    2. Wymiana przepływomierza (NTS)
    3. Wtryski zbadane na stole w zeszłym roku wykazały zużycie ale mieszczą się w normie.
    Nie pamiętam tych danych dokładnych.
    4. Diagnostyka z dziś.
    - korekta wtrysk 1 do 3. Wartość - 0.3 do - 0.6 chodzą pratycznie równo
    - korekta wtrysk 4. Wartość +1.8
    - temp. Paliwa 50st
    - przepływ powietrza przy obciążeniu do 330kg/h
    - ciśnienie doładowania przy obciążeniu 2100mba

Najbardziej dymi z dołu przy dociskaniu pedału gazu i obciążeniu np. 9 osób w aucie. Do 2000 obr/min później im wyższe obroty tym mniej dymi.
    Jak jeżdżę sam to przy ostrym przyspieszaniu bieg 2i 3 jakby się wydmucha z tej sadzy i jest ok na chwilę.

Podpowiedzi szukałem i nie znalazłem stąd temat za odpowiedzi i podpowiedzi z góry dziękuję
    Pozdro
    Esmatig
    Level 2  
    Turbodziury brak

Ostatnio tylko w koło komina ale na strzała i ok 100km się zdarzyło potem kilka osób wsiadło i od razu bączki puszcza

Dodam jeszcze że mapa była sprawdzana pod kątem chippa i zostało stewierdzone że jest ori
    Esmatig
    Level 2  
    Właśnie nie ma ale miałem golfa 3 i potem 5 w tdi bez katalizatora i aż tak zle nie było. Gofry tak na szaro bardziej dymiły przy obciążeniu bez kata i nie aż tyle co busik purta

Zastanawia mnie jeszcze wartość przepływomierza czy nie ma gdzieś zwężenia w dolocie w postaci nagaru czy coś w tym stylu
    Damian Actros
    Level 2  
    Cześć kolego i co poradziłeś sobie z tym kopceniem bo ja mam to samo w swoim wymienione już pół auta i u 3 mechaników był nikt nie wie co mu jest sprawdzone wszystko. Nowe wtryski ,nowa turbina ,przepustnica ,katalizator ,czujniki,egr , no chyba wszystko co możliwe i co ma związek ze spalaniem i dalej nic kopci i słaby z Dolu. Na forach wszyscy opisują te same objawy ale nikt nie napisał jak ususnac usterkę a według mnie jest to w nich standardowy problem bo wszyscy maja takie objawy jak ci się udało naprawić daj znać jak bo już nie mam do niego siły
    Norbert 1981
    Level 12  
    Jeśli jest katalizator i robisz krótkie trasy w koło komina to wyciągnij go i wydmuchaj sprężonym powietrzem. Wyjmij i zobacz czy widać światło na przestrzał przez siatkę w środku. Jeśli nie to pistolet do dmuchania z długą dyszą i dajesz ostro..tylko ubierz stare ciuchy bo będziesz cały w sadzy.. pozdrawiam. Daj znać czy pomogło.