Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wnętrze ogranicznika przepięć typu 2

TechEkspert 11 Apr 2021 16:50 3684 0
  • Wnętrze ogranicznika przepięć typu 2
    Dzisiaj szybki strzał z obiektywu ;) przy wiosennych porządkach natrafiłem na wkład ogranicznika przepięć, który pozostał zapewne po obsadzaniu rozdzielnic podczas jakiejś instalacji.
    Zrobiłem kilka zdjęć dla osób, które nie zaglądały do takich ochronników. Wkład zawiera warystor ograniczający wartość napięcia przepięcia. Przydałby się zdjęcia ogranicznika z odgromnikiem/iskiernikiem.

Czy macie zdjęcia wnętrz podobnych ograniczników, które uległy zużyciu/uszkodzeniu?

Warystorowy ogranicznik wyposażony jest w sygnalizację konieczności wymiany, wykorzystana jest sprężyna która rozłącza obwód i odsłania czerwone pole przy przegrzaniu elementu. Widziałem też ograniczniki ze stykami pomocniczymi, które sygnalizują awarię elementu.

Cool! Ranking DIY
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
    About Author
    TechEkspert
    Editor
    W moich materiałach znajdziecie testy i prezentacje sprzętu elektronicznego, modułów, sprzętu pomiarowego, eksperymenty. Interesuje mnie elektronika cyfrowa, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, transmisje cyfrowe przewodowe i bezprzewodowe, kryptografia, IT a szczególnie LAN/WAN i systemy przechowywania i przetwarzania danych.
    Has specialization in: elektronika, mikrokontrolery, rozwiązania it
    TechEkspert wrote 3308 posts with rating 2590, helped 11 times. Been with us since 2014 year.