Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala Panasonic kx-t30810b, wybieranie tonowe na linii zewnętrznej (CO)

Hasher 11 Apr 2021 22:51 357 2
    Hasher
    Level 5  
    Witam, posiadam centrale panasonic kx-t30810b do tego aparaty systemowe tego producenta, modele kx-t7130 oraz kx-t7030. Do tego podłączyłem bramkę od Vodafone model Rl500. Bramka jest sprawna, działa na jakimkolwiek telefonie analogowym z wybieraniem tonowym, który jest bezpośrednio do niej podłączony. Chciałem owej bramki używać z wymienioną centralą, mimo że po zadzwonieniu na centrale można rozmawiać w obie strony to z dzwonieniem z niej już nie idzie. Normalnie z tego co zauważyłem telefony systemowe używają wybierania tonowego (słychać dźwięk i szybko dzwoni na wybrany numer, nie słychać pulsów) natomiast podczas dzwonienia poprzez gniazdo CO (linii zewnętrznej) słychać wybieranie tonowe podczas wciśnięcia klawiszy jednak dodatkowo w tle słychać pulsy i jak już się skończą na linii od bramki słychać sygnał oczekiwania na wybranie numeru taki jak po podniesieniu słuchawki na początku. (Używając normalnego telefonu analogowego z wybieraniem tonowym po wybraniu numeru poprzez gniazdo CO centrali bramka nie wysyła żadnych dźwięków i nic się nie dzieje.)
    Główne pytanie brzmi następująco: jak zmienić ustawienia centrali aby na linii zewnętrznej nie zamieniała tonów na pulsy? Jak wyłączyć tą funkcję?
    instalatorPBS
    Level 28  
    Wybieranie tonowe/impulsowe na linii miejskiej to parametr 03.
    RP
    Hasher
    Level 5  
    Serdecznie dziękuje, problem rozwiązany. Zamykam temat.