Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy Young GT-S6310N - opinia użytkownika

elektronik68 12 Apr 2021 00:03 294 1
    elektronik68
    Level 19  
    Powiem od razu: jeżeli szukasz telefonu o dużej wydajności, telefonu do gier, telefonu fotograficznego czy telefonu "dla lansu" to niestety nie ten adres. Ten model Samsunga już w momencie premiery był modelem budżetowym, a teraz po ośmiu latach od premiery, nawet najtańsze budżetowe modele TP-Link lub Xiaomi mają dużo lepsze parametry. Tutaj mamy tylko 4 GB (tak cztery gigabajty) pamięci ROM i około 1 GB pamięci RAM. A obecne telefony mają najczęściej 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej, a nawet więcej. Bez karty pamięci się nie obędzie.
    Szybkość działania pozostawia wiele do życzenia. Głównie ze względu na małą ilość RAM-u, ale także włożenie karty pamięci nieco może spowolnić działanie. Tak więc bez przesady z tymi zdjęciami. Ogólnie telefon laguje praktycznie cały czas. Niekiedy trzeba czekać 5 sekund na otworzenie np. folderu wiadomości.
    Aplikacje typu Facebook, Messenger czy niektóre antywirusy działają. Jednak coraz więcej aplikacji nie będzie na nim działać ze względu na wiek telefonu - kwestie bezpieczeństwa. Aplikacja Allegro w moim przypadku w ogóle nie dała się zainstalować.
    Jakość rozmowy jest na dobrym poziomie. Tutaj nie ma zastrzeżeń. Jest czujnik zbliżeniowy więc po przełożeniu komórki do ucha ekran gaśnie.
    Telefon ładuje się za pomocą zwykłej ładowarki z wtyczką typu micro-usb. Nie ma oczywiście szybkiego ładowania, czy indukcyjnego. Bateria w moim przypadku trzymała jeden dzień, była już zużyta. Nowa bateria zresztą wiele dłużej nie wytrzyma.
    Ekran ma wielkość trochę ponad 3 cale. Mało, ale znośnie. Jakość wyświetlanego obrazu w mojej opinii dobra jak na 2013 rok.
    Aparat ma tylko 3,2 megapiksela. Zdjęcia robi po prostu słabe. Nawet w dzień. Aparat nie ma też żadnych nietypowych opcji, oraz lampy błyskowej. Przedniego aparatu nie ma, tak więc jak chcesz robić sobie zdjęcia to nie kupuj. Chyba że umiesz to robić tylnym aparatem albo masz prywatnego fotografa.
    Wielką zaletą jest plastikowa szybka przednia. Nie zbija się tak łatwo jak szklana. Mój egzemplarz sporo przeżył, ale szybka nigdy nie uszkodziła się. Niestety łatwo zbiera ona rysy, ale to już nie jest jakiś problem.
    Bluetooth jest, względnie działa. Wi-Fi jest, działa.
    Co oznacza, że bluetooth względnie działa? Nie zawsze udaje się nawiązać połączenie z nowszym sprzętem.
    Są trzy wersje - GT-S6310 - wersja podstawowa, GT-S6310N - wersja z modułem NFC do płatności zbliżeniowych (ja taką miałem) oraz najrzadziej spotykana GT-S6312 - z dual SIM i napisem DUOS z przodu.
    Nie polecam już używać opcji płatności zbliżeniowych ze względów bezpieczeństwa - to już stary telefon.
    Podsumowując - polecam jako telefon zapasowy, lub jako router Wi-Fi albo telefon dla dziecka. Ewentualnie jak Twoje wymagania są bardzo małe to może będzie odpowiadał. Jeżeli chcesz w cokolwiek na nim grać - nie będzie to przyjemne. Tak więc lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić używanego średniaka czy nawet starszego flagowca. Dziękuję. Do widzenia.
    Gelip
    Level 33  
    elektronik68 wrote:
    Tutaj mamy tylko 4 GB (tak cztery gigabajty) pamięci ROM

Co za bzdury ??? ROM - Read Only Memory (pamięć tylko do odczytu) to niby gdzie zapisywane są zdjęcia czy inne pliki gdy nie mamy karty microSD ??????
    elektronik68 wrote:
    Ogólnie telefon laguje praktycznie cały czas. Niekiedy trzeba czekać 5 sekund na otworzenie np. folderu wiadomości.

Jak masz nawalone niewiadomo ile aplikacji i aktualizacji systemowych to nie dziwne.

Mam taki smartfon i używam do dziś, wyłączone aktualizacje i nic nie laguje. Testowałem nawet nowszego Androida 4.4.4 CyanogenMod i działa OK oprócz aparatu.