Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Olimex RP2040-PICO-PC - komputer z modułem zgodnym z Raspberry Pi Pico

ghost666 12 Apr 2021 23:37 876 1
  • Olimex RP2040-PICO-PC - komputer z modułem zgodnym z Raspberry Pi Pico

Możliwe jest stworzenie płytki dla Raspberry Pi RP2040 z HDMI przy użyciu DVI i programowalnych wejść/wyjść do wysyłania wideo z rozdzielczością do 640 × 480 przy 60 Hz z rdzeniami Cortex-M0 i mikrokontrolerem taktowanymi zegarem i częstotliwości 252 MHz.

Olimex pracował nad tego rodzaju modułem z RP2040-PICO-PC, zaprojektowanym do budowy małego komputera Raspberry Pi z RP2040 z wyjściem wideo HDMI/DVI. Bułgarska firma wyprodukowała teraz pierwszy prototyp, ale ze względu na problemy z dostawą płytek Raspberry Pi Pico, zaprojektowała również własny moduł RP2040-PICO.

Specyfikacje:

* Wsparcie dla płyty Raspberry Pi Pico
    * Pamięć - karta MicroSD
    * Wyjście wideo - port HDMI z sygnałem DVI (uwaga: brak dźwięku przez ten interfejs)
    * Wyjście audio - gniazdo audio 3,5 mm
    * Złącza rozszerzeń:
    * Złącze UEXT z UART, SPI, I²C, 3,3 V i GND do podłączenia zewnętrznych modułów lub czujników Olimex
    * Zgodne z Grove, 4-pinowe złącze JST 2.0 z sygnałami zasilania i I²C
    * Debugowanie - złącze debugowania dla adaptera szeregowego
    * Przycisk resetowania
    * Zasilanie 5 V przez port Micro USB lub poprzez 2-pinowe złącze akumulatora LiPo do pracy przenośnej i podtrzymywania zasilania
    * Wymiary - małe :D

Olimex RP2040-PICO-PC - komputer z modułem zgodnym z Raspberry Pi Pico

Moduł ten nadaje się do używania go jako małego komputera z wyjściem wideo HDMI, głośnikami podłączonymi do gniazda audio 3,5 mm, pamięcią masową za pomocą 2 MB SPI flash lub karty MicroSD, a także z klawiaturą i myszą przez micro USB 1.1 na płycie Raspberry Pi Pico.

Oczywiście nie będzie w stanie uruchomić typowego systemu operacyjnego, takiego jak Linux, ale może być możliwe wykonanie prostej konsoli do gier retro, podstawowego odtwarzacza identyfikacji wizualnej, infokiosku lub programu bezpośrednio na Raspberry Pi Pico bez potrzeby oddzielnego komputer.

Olimex RP2040-PICO-PC będzie sprzedawany w cenie 12 euro (w tym płytka Raspberry Pi Pico) z wlutowanymi pinami.

Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/04/10/olimex-rp2040-pico-pc-computer-rp2040-py-raspberry-pi-pico-compatible-module/
    Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
    About Author
    ghost666
    Translator, editor
    Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
    ghost666 wrote 11192 posts with rating 9468, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
    User removed account
    Level 1