Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Opel corsa c 1.2 - Jakie opony letnie 175/65/14

13 Apr 2021 22:08 174 9
  • Level 3  
    Cześć
    Muszę wymienić przynajmniej dwie opony na przód w mojej corsie. Moglibyście mi doradzić jakiegos producenta opon letnich do 200zł. Na oponeo znalazłem takie:
    Pirelli P1 Cinturato Verde
    Nokian Wetproof
    Falken Sincera SN110
    Rocznie robie jakieś 15-20tysięcy km dlatego zależy mi żeby za szybko się nie zjechały.
    Z góry wielkie dzięki za wszelkie rady i podpowiedzi.
  • Level 25  
    Ja zazwyczaj na lato kupuję Goodyear albo Dunlop. One wszystkie zużywają się podobnie, różnice jeśli są to niezauważalne. Ja przy zakupie zwracam największą uwagę na etykiety chamowania na mokrym i oporów toczenia/spalania paliwa.
  • Level 3  
    Ok, dziekuje pieknie
  • Level 15  
    Osobiście to każde opony w tym rozmiarze do tego auta z takim małym silnikiem będą dobre oprócz najtańszych chińskich. Dębica jest w 100% wystarczająca. Twoje auto jest lekkie więc jak chcesz szaleć to Michelin eko coś tam i inne eko opony mają niższe opony oporu, co powinno przełożyć się na spalanie ale tego nie zauważysz. Wejdź na jakąś stronę w internecie z oponami i popatrz na oznaczenia, jeska każda opona opisana jaka jest głośna, spalanie itp a markowe zawsze dłużej wytrzymają ale jak kupisz Dębice to pewnie na 5 lat wystarczy jak będziesz jeździł tylko na letnich cały rok i dbał o ciśnienie w oponach. Skoro masz dwa zestawy to one już będę na długie lata chyba że masz problem ze zbieżnością
  • Level 25  
    Supercross wrote:
    Dębica jest w 100% wystarczająca
    No nie wiem jak dla kogo na suchym ok, na deszcz strach wyjechać może konkurować z najtańszymi z najtańszych chińskich.
  • Level 15  
    daroka14 wrote:
    Supercross wrote:
    Dębica jest w 100% wystarczająca
    No nie wiem jak dla kogo na suchym ok, na deszcz strach wyjechać może konkurować z najtańszymi z najtańszych chińskich.

Wedlug testów ostatnich dębica dobrze wypada. Warto różne testy sprawdzić
  • Level 42  
    Proponuje abyś kierował się przy wyborze oponami które mają efektywność w deszczy jak najbliżej litery A czyli jak najlepsze odprowadzanie wody.
    Reszta (przynajmiej dla mnie ) jest bez znaczenia, wszystkie opony z tego przedziału są produkowane w krajach na wschód i daaaleki wschód od naszych wschodnich granic.
  • Level 25  
    No nie wiem, może coś się zmieniło albo na zbyt dobrych oponach w swoich samochodach jeżdżę temu odniosłem takie wrażenie.
  • Level 42  
    Supercross wrote:
    Wejdź na jakąś stronę w internecie z oponami i popatrz na oznaczenia, jeska każda opona opisana jaka jest głośna, spalanie

Dokładnie tak jak wyżej pisałem.
    Generalnie obecnie większość serwisów poświeconych oponom można znaleść informacje na temat opon.
    Najważniejszy parametr przy zakupie opon to właśnie odprowadzanie wody.
    Jeżeli ktoś jeździ rocznie 17tyś z czego 8-10tyś latem to kombinowanie ze spalaniem nic nie da skoro używa klimatyzacji z silnikiem 1.2(o ile samochód ją posiada), bo sama klimatyzacja potrafi podnieść spalanie o 1L na 100km.
    Więc jak na wstępie, wyznacznikiem powinno być jak najlepsze odprowadzanie wody.
    Bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni jest najważniejsze.