Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnica dla głośnika piezo.

23 Paź 2005 13:05 1840 8
  • Poziom 19  
    Witam.

W jaki spoób projektuje się zwrotnice dla głosnika piezo np o podziale 4k
  • Poziom 27  
    hmmmm z tego co mi wiadomo do glosnikow piezo nietrzeba zwrotnicy ale ja zawsze stosowalem normalnie zwrotnice jak dla glosnika dynamicznego i bylo dobrze ale bez zwrotnicy gra tez dobrze przynajmniej na malych mocach wiele nie ma co wydziwiac bo jakosci wielkiej nie bedzie:)
  • Poziom 24  
    opowiada sie, że piezaki są niezniszczalne, a jak dasz za dużo mocy, to on sie pokruszy i nie bedzie grał jak powinien
    kup cos normalnego np arv:)
    piezaka tnij 12 db:)
    pozdro
  • Poziom 27  
    tez prawda lepiej kupic obojetnie co dynamiczne niz jakikolwiek piezo bo piezo to jak dla mnie jedynie polsrodek ja cialem juz piezo na 6db i nie bylo z tym wiekszego klopotu ale tak jak mowie stosowalem tylkoprzy mniejszych mocach wlasciwie 2 razy stosowalem piezaki i za kazdym razem wymienilem na dynamiczne.
  • Spec od akustyki
    Proponuję filtr janbo do głosników piezo pod jedna sztuke filtru mozna podłączyc do 4 szt piezo .Częstotliwośc podziału 5 khz koszt 17 zł/szt
  • Poziom 40  
    nie ma zwrotnicy do piezakow a stosowanie zwyklej od dynamicznym ma tylko sens jak do piezaka podlaczymy rezystor symulujacy glosnik. W przeciwnym razie impedancja zestawu bedzie mogla spasc do 0om! w punkcie rezonansu filtr wysokotonowego.

Jedyny plus piezaka to jego bardzo niska cena a czasami tez bardzo niska waga.
  • Spec od akustyki
    EEEEE TAM NIE MA ,nan ,takie u siebie w firmie produkowane specjalnie do głosników piezo przez firme janbo www.janbo.com.pl
  • Poziom 11  
    Piezo zawsze kojarzyło mi się z niskobudżetowym prodyktem. Nawet od najlepszego piezo wolałbym najtańszą kopułkę lub zwykły malutki głośniczek: 8Ω/0,5W, po rezystorze 8Ω i kondensatorze zwkłym 1µF/100V (można podłączyć 2 szeregowo, wtedy bez drugiego rezystora) i gra cacy. Przynajmniej na 4x100W/8Ω. Na maxa wzmaka podkręciłem, basy siadały a sopranik był super. Polecam! Tylko musicie mieć dobre rezystory, co najmniej 10W, 8Ω
  • Poziom 40  
    a co ta specjalna zwrotnica do piezaka robi?
    Jak piezak gra od 4-5Khz naturalnie to po co mu zwrotnica?
    Napisz do JANBO i popros o wykresy charakterystyk samego glosnika piezo i z ich zwrotnica.