Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HYUNDAI I 30 CRDI 1.6 116 KM - nie reaguje na dodanie gazu

maxxx176 14 Apr 2021 20:06 288 5
    maxxx176
    Level 10  
    Witam kolegów, mam taki problem - po wymianie głowicy wraz z wałkami, splanowaniu, dotarciu zaworów, wymianie napinaczy rozrządu łańcucha auto odpaliło, tylko nie reaguje na gaz. Pedał wciśnięty w podłogę i max 1500 obrotów. Nie zgłasza żadnych błędów. Początkowo po odpaleniu dymił na biało, ale po jakimś czasie przeszło, odpala normalnie, natychmiastowo, tylko po odpaleniu nie wkręca się, przed wymiana głowicy było wszystko ok. Mieliście taki przypadek, co mogło się wydarzyć? Rozrząd sprawdzany kilkakrotnie, cechy wszystkie pasują jak i na kołach i na łańcuchu. Proszę o pomoc w tym temacie.
    karolll
    Level 14  
    Sprawdź w parametrach, czy sterownik "widzi" regulacje pedału gazu. Ew. sprawdź sterownik silnika innym interfejsem.... Różnie bywa z azjatami ;) ,choć to już nowszej generacji auto....
    decybel91
    Level 41  
    Inne wałki i czujnik wałka rozrządu inaczej czyta?
    maxxx176
    Level 10  
    Walki sa orginalne od tej starej glowicy czujnik polozenia walka tez zstara pokrywa jest.
    karolll
    Level 14  
    Czy w parametrach pedału przyspieszenia widać zmiany kiedy go wciskasz?

Dodano po 4 [minuty]:

Czy wałki i koła(o ile zmienialiście) rozrządu sprawdziliście/porównaliście?
    maxxx176
    Level 10  
    wałki ze staej glowicy wraz z kołoami ,Auto odpala natychmiastowo tylko nie wkreca sie na obroty .Własnie odebrałem wtryski byly testowane na maszynie wszystko wporzadku sa sprawne dzialaja prawidłowo ,Czy moze zbieg okolicznosci i potencjometr padł ? Jeszcze tez stawiaja na przeplywke egr sprawdzony ok ? co jeszcze radzicie moze ktos miał podobny problem ?
    pomóżcie bo nie wiem co dalej robic?