Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Check engine Fiat Fiorino Qubo 1.3 Multijet 75KM 2008r

szYmeneon 14 Apr 2021 21:40 387 7
    szYmeneon
    Level 3  
    Witam.
    Może już ktoś miał taki problem. Dokładnie chodzi o kontrolkę check engine. Po jakimś czasie od zakupu Qubo zaświeciła się kontrolka check engine. Po czasie zgasła i potem znowu się zaświeciła. Jakiś czas było dobrze i jeździłem z zapalonym Check-iem aż do momentu kiedy po odpaleniu samochód zaczął tracić obroty. Można nim było jechać ale mimo dodawania gazu samochód mial niskie obroty. Krótko po tym incydencie check zgasł. Minęło coś koło miesiąca i znowu sytuacja z utratą obrotów się powtórzyła. Do dnia dzisiejszego check raz świeci a raz nie. To nie zależy od temperatury. Można go odpalić i nie będzie check-a a zgasi się i od nowa odpali i znowu będzie check. Zdaża się że po zatankowaniu do pełna kontrolka zgaśnie. Naprawdę nie wiem o co może chodzić. Byłbym naprawdę wdzięczny za pomoc. Może ktoś tak już miał? Nie wiem. Z góry dziekuje
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    MikeC
    Level 28  
    Jak świecił się check to sterownik zarejestrował błędy , podjedz gdzieś je odczytać i sprawa się uprości ..
    szYmeneon
    Level 3  
    MikeC wrote:
    Jak świecił się check to sterownik zarejestrował błędy , podjedz gdzieś je odczytać i sprawa się uprości ..

Były odczytane ale wskazywało na EGR. EGR został cały wymieniony a check się nadal świeci a raz nie. Czasami zgaśnie w czasie jazdy po czasie się znowu zaświeci.
    MikeC
    Level 28  
    A jaki kod błędu? dotyczący przepływu spalin czy obwodu zaworu .
    szYmeneon
    Level 3  
    MikeC wrote:
    A jaki kod błędu? dotyczący przepływu spalin czy obwodu zaworu .

P004 Zawór EGR
    Chyba tak. Nie pamiętam dokładnie
    MikeC
    Level 28  
    Mi wychodzi że 1.3jtd nie ma błędu P0004 a tym bardziej nie ma nic wspólnego z EGR , lepiej podjedź do jakiegoś dobrego elektromechanika.