Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] TV Toshiba android nie działa wyszukiwarka internetowa. Błąd 400 lub 405

al11 15 Apr 2021 19:23 1341 12
    al11
    Level 14  
    TV Toshiba 49U6763DG przeglądarki OPERA i CHROME.
    Jak wpiszę cały adres www jest OK.
    Od ok 2-4 tygodnie.
    Jeśli próbuję coś wyszukać jet komunikat, że GOOGLE wykorzystuje cookie i trzeba zaakceptować. Po akceptacji jest błąd 400 Serwer nie może przetworzyć żądania ponieważ ma ono nieprawidłowy format.
    lub błąd 405 o podobnym brzmieniu.
    Wersja oprogramowania z 2018. Nowszej nie ma. Myślałem żeby zaktualizować przeglądarkę ale chyba się nie da.
    Znalazłem tylko w MARKET opcję usuń / dodaj ale to chyba usuwa i dodaje skrót. (usunięcie i dodanie to łącznie 2 sekundy).
    Da się coś z tym zrobić? Czy można dodawać lub zmieniać programy w inny sposób niż przez MARKET?
    TV Toshiba android nie działa wyszukiwarka internetowa. Błąd 400 lub 405 TV Toshiba android nie działa wyszukiwarka internetowa. Błąd 400 lub 405
    sosarek

Level 43  
    al11 wrote:
    Wersja oprogramowania z 2018. Nowszej nie ma.

Więc możliwe że wygasły certyfikaty i nie zrobisz z tym nic.
    al11
    Level 14  
    Nie ma tu żadnych aktualizacji?
    sosarek

Level 43  
    Gdzie Tu - na Forum? Nie, skoro producent ich nie udostępnia to ich brak - ot są dopóki sprzęt ma gwarancję(i to nie zawsze).
    al11
    Level 14  
    sosarek wrote:
    Gdzie Tu - na Forum?

Tu czyli w mojej Toshibie. Kupując coś takiego nie przyszło mi do głowy, że może nie być aktualizacji przeglądarki. U innych producentów jest podobnie?
    sosarek

Level 43  
    Każdy kończy wsparcie produktu przed końcem okresu gwarancji(w 90% przypadków) by napędzać rynek.
    al11
    Level 14  
    sosarek wrote:
    Każdy kończy wsparcie produktu przed końcem okresu gwarancji(w 90% przypadków) by napędzać rynek.

Jest szansa, że się Mylisz. Moja Toshiba jest po gwarancji ale napisałem do wsparcia pytanie i dostałem odpowiedź żeby wywołać: "pierwsza instalacja" - myślę, że coś w stylu przywrócenia ustawień, a jak nie pomoże, to przyślą oprogramowanie.
    Jestem 30 km od telewizora ale jak będę coś wiedział to napiszę.
    sosarek

Level 43  
    Zobaczymy co z tego wyjdzie...
    al11
    Level 14  
    Zobaczymy. Pierwsza opcja nie pomogła. Zobaczę czy przyślą oprogramowanie.
    Obserwacje na ten moment po: Jak wpisałem adres strony wp.pl pojawiła się opcja wyboru ustawień i akceptacji cookie. Ustawiłam wszystko na nie i zapisałem - błąd 400. Jak ponownie wszedłem w wp.pl, nie było info o cookie i weszło na stronę. Przy wyszukiwarce googla to nie pomaga - cały czas wyskakuje ustawienia i akceptacja cookie.

Dodano po 6 [minuty]:

Wyszukiwarka bing działa.
    al11
    Level 14  
    Nie wiem czy wyjdzie coś dobrego. Reset ani zmiana oprogramowania nie pomogła ( Jedyna zmiana: zniknęła klawiatura. Wcześniej pokazywały się dwie, teraz nie ma żadnej) ale się starają. Poprosili o nagranie filmu. Więc jeszcze jest nadzieja.
    al11
    Level 14  
    Dostałem ostatnią odpowiedź:
    "Fabryka twierdzi, że musi być coś uszkodzone na płycie głównej. Sugerują wymianę płyty"
    17.04.2021:
    sosarek wrote:
    Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Chyba wątpiłeś w serwis. No cóż starali się, przynajmniej tak to wyglądało.
    Płyty oczywiście wymieniać nie będę (nie jest na gwaranci), myślę, że efekt byłby nie lepszy niż po resecie.

Tak przy okazji: miałem przed resetem dwie klawiatury ekranowe. Teraz nie mogę wywołać żadnej.
    TV nie znajduje aktualizacji wydaje mi się, że jest ta sama co przed przeinstalowaniem.
    Ktoś ma pomysł?
    al11
    Level 14  
    Rozumiem, że nikt nie ma pomysłu. Więc zamykam. Dziękuję za wcześniejsze zainteresowanie.
    al11
    Level 14  
    Rozumiem, że nikt nie ma pomysłu. Więc zamykam. Dziękuję za wcześniejsze zainteresowanie.

Dodano po 4 [minuty]:

Niestety jak wyżej napisałem nie udało się serwis wysłał mi zbywającą odpowiedź, że jest uszkodzona płyta główna