Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nvidia wprowadza oprogramowanie TAO, aby ułatwić szkolenie modeli AI

ghost666 15 Apr 2021 20:18 492 0
 • Nvidia wprowadza oprogramowanie TAO, aby ułatwić szkolenie modeli AI
  Nvidia zaprezentowała oparty na GUI framework „TAO”, który ułatwia uczenie modelu AI dla platform wyposażonych w GPU, takich jak Jetson. Zaprezentowano również procesor „Grace” oraz ulepszenia agenta głosowego Jarvis firmy Nvidia, zestawu SDK wideo Maxine i innych narzędzi sztucznej inteligencji.

  Na GTC 2021 Nvidia wypuściła potok zapowiedzi, w tym informacje o platformie Nvidia TAO (Train, Adapt, Optimize), mającej na celu przyspieszenia rozwoju systemów sztucznej inteligencji. W tym newsie skupimy się na TAO wraz z krótkimi opisem ulepszeń technologii głosowej Jarvis od Nvidia, SDK dla Maxine, analityki wideo DeepStream i systemu rekomendacji głębokiego uczenia systemu Merlin.

  Głównym wydarzeniem na GTC było zaprezentowanie, zorientowanego na serwery i obliczenia AI procesora Grace, opartego na nowej generacji rdzenia ARM Neoverse. Zanim pojawi się on w 2023 roku, Nvidia powinna była zakończyć proces przejęcia ARM, wart około 40 miliardów dolarów.

  Platforma Grace (7 nm lub 5 nm) nie jest pierwszym procesorem Nvidii - moduły Jetson są oparte na układach Tegra opartych na ARM, ale prawdopodobnie będzie to pierwszy markowy procesor Nvidia sprzedany stronom trzecim. Grace może również okazać się głównym konkurentem dla chipów Intel Core i Xeon przeznaczonych dla przedsiębiorstw.

  Inne wiadomości od Nvidii obejmują zorientowaną na serwer technologię AI-on-5G oraz umowę z producentami układów ARM, takimi jak Marvell i MediaTek, dotyczącą włączenia procesorów graficznych Nvidia do niektórych z ich zaawansowanych układów SoC ARM. Podobnie jak TAO, wszystkie te produkty są oparte na systemie Linux lub obsługują go.

  Nvidia TAO i Transfer Learning Toolkit

  Nvidia TAO (Train, Adapt, and Optimize), która dostępna jest we wczesnym dostępie, to oparta na graficznym interfejsie struktura, zaprojektowana w celu ułatwienia tworzenia aplikacji i usług AI dla przedsiębiorstw. Oprogramowanie to umożliwia użytkownikowi dostrojenie wstępnie wytrenowanych modeli pobranych z katalogu NGC pod kątem mowy, wzroku, rozumienia języka naturalnego itp.

  Bezpłatne modele NGC są przeznaczone dla procesorów graficznych Nvidia Tensor Core, w tym układów GPU Maxwell, Pascal i Volta, które można znaleźć w modułach Jetson firmy Nvidia opartych na systemie Linux. Obsługuje również karty graficzne T4 Nvidia wyższej klasy, które są coraz częściej wdrażane w systemach Edge AI opartych na procesorze Intel Core, a nawet w zaawansowanych procesorach graficznych Ampere.

  Nvidia wprowadza oprogramowanie TAO, aby ułatwić szkolenie modeli AI


  Nvidia TAO umożliwia programistom tworzenie modeli specyficznych dla konkretnego zastosowania w ciągu godzin, a nie miesięcy, "eliminując potrzebę dużych serii szkoleń i głębokiej wiedzy na temat sztucznej inteligencji" twierdzi Nvidia. Mówi się, że TAO ogranicza czasochłonne zadania w czasie uczenia głębokiego, w tym przygotowywanie danych, szkolenie systemu i jego optymalizację.

  Nvidia TAO jest zbudowana w oparciu o Transfer Learning Toolkit (TLT), który "eliminuje złożoność sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia się i umożliwia szybsze tworzenie wstępnie wytrenowanych modeli o jakości produkcyjnej bez konieczności programowania" wskazuje Nvidia. TLT wykorzystuje technikę zwaną uczeniem transferowym, która wyodrębnia wyuczone cechy z istniejącego modelu sieci neuronowej do nowego. Użytkownicy dostarczają małe zbiory danych, które TLT łączy w pary z najbliższym modelem z katalogu, aby musieć tylko go dopracować.

  Oszczędność czasu wynikająca z używania wstępnie wytrenowanych modeli może być znaczna. Na przykład model widzenia komputerowego od Nvidii to 3700 osobolat spędzonych na etykietowaniu 500 milionów obiektów z 45 milionów obrazów. Niektóre modele obejmują poświadczenia, które poświadczają domenę, dla której model był szkolony, zestaw danych, który go szkolił, częstotliwość wdrażania modelu i oczekiwane działanie.

  TAO zapewnia także technologię uczenia się, która umożliwia różnym stronom bezpieczną współpracę w celu udoskonalenia modelu przy zachowaniu prywatności ich zbiorów danych. Niedawno 20 ośrodków badawczych wykorzystało tę technologię do współpracy przy zwiększaniu dokładności modelu „EXAM”, który przewiduje, czy pacjent ma Covid-19. Zdolność uczenia się tego rodzaju rozszerzyła ten model, umożliwiając przewidywanie ciężkości infekcji oraz tego, czy pacjent będzie potrzebował dodatkowego tlenu czy respiratora.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/nvidia-launches-tao-software-for-easier-ai-model-training/

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10363 posts with rating 8655, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls