Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mały moduł i zestaw deweloperski mog± działać dla Mini lub Nano SoM i.MX 8M

ghost666 18 Apr 2021 11:32 381 0
 • Mały moduł i zestaw deweloperski mog± działać dla Mini lub Nano SoM i.MX 8M

  Mały moduł i zestaw deweloperski mog± działać dla Mini lub Nano SoM i.MX 8M
  Moduły „i.MX 8M Mini / Nano SOM” firmy Beacon EmbeddedWorks obsługuje systemy operacyjne Linux lub Android na Mini lub Nano z maksymalnie 8 GB LPDDR4, eMMC, WiFi / Bluetooth i opcjonalnym zestawem deweloperskim „Zoom”.

  Firma Beacon EmbeddedWorks, która wcze¶niej znana była jako Logic PD, a obecnie jest spółk± zależn± firmy Compass Electronics Solutions, zajmuj±cej się produkcj± elektroniki. Poinformowała ona o wprowadzeniu do sprzedaży modułu obliczeniowego obsługuj±cego NXP i.MX8M Mini lub podobne, ale nieco zmniejszone z .MX8M Nano. I.MX 8M Mini / Nano oferuje do 8 GB LPDDR4 w przypadku Mini i 4 GB w przypadku Nano.

  Oprócz OSM firmy F&S OSM-MX8MM i SoM SL i.MX8M Mini firmy Kontron, z których każdy ma wymiary 30 x 30 mm i używa SoM Mini, moduł o wymiarach 38 mm x 28 mm wydaje się być najmniejszym jak dot±d modułem z układami Mini lub Nano. Podobnie jak moduł Beacon, TQ o wymiarach 38 mm x 38 mm (TQMa8MxML) obsługuje zarówno Mini, jak i Nano. W¶ród innych konkurentów, Keith & Koep ma parę podobnych modułów Myon II o wymiarach 48 mm x 32 mm dostępnych z Mini lub Nano.

  Podobnie jak i.MX8M Mini, i.MX8M Nano ma do 4 rdzeni ARM Cortex-A53 wykonanych w technologii 14 nm, ale ich zegar wynosi 1,5 GHz zamiast 1,8 GHz. Posiada również podobny procesor graficzny (Vivante GC7000UL 3D / 2D z obsług± OpenGL, OpenCL i Vulkan). W Nano brakuje procesora wideo (VPU) z Mini, ale zamiast mikrokontrolera opartego na ARM Cortex-M4 z zegarem 400 MHz jaki jest w Mini, zastosowano mocniejszy układ ARM Cortex-M7.

  Oprócz maksymalnie 8 GB lub 4 GB pamięci RAM, moduły obsługuj± nieujawnion± gamę pamięci flash eMMC i QSPI NOR. Moduł zapewnia bezpieczny element kryptograficzny, a także komunikację 802.11a/b/g/n/ac oraz Bluetooth 4.2 BLE.  Wej¶cia i wyj¶cia s± takie same w wersjach Mini i Nano, z wyj±tkiem tego, że model Nano nie posiada interfejsu PCIe Gen2 x1, dostępnego z Mini i obsługuje tylko jeden interfejs USB 2.0 OTG zamiast dwóch. Ponadto Nano oferuje interfejsy audio 2x SAI zamiast 3x. I.MX 8M Mini / Nano SOM jest dodatkowo wyposażony w kontroler gigabitowego Ethernetu i maksymalnie 4-linie dla MIPI-DSI i -CSI. Oprócz SAI oduły posiadaj± również wyj¶cia S/PDIF i 8-kanałowe wej¶cie audio PDM. Inne wej¶cia i wyj¶cia obejmuj± do 3x UART, do 3x I²C, do 2x SPI i do 87x multipleksowanych linii GPIO. Moduł waży 7.7 g i posiada interfejs JTAG oraz wbudowany zegar czas rzeczywistegi.

  Mały moduł i zestaw deweloperski mog± działać dla Mini lub Nano SoM i.MX 8MMały moduł i zestaw deweloperski mog± działać dla Mini lub Nano SoM i.MX 8M


  Nie podano dotychczas żadnych szczegółów na temat zestawu rozwojowego Zoom i.MX 8M Mini, który wydaje się oferować wiele funkcji, ale ze stosunkowo niewielk± liczb± standardowych portów I/O. Zestaw zawiera ekran dotykowy LCD, port HDMI, gniazda audio I/O oraz „zł±cza Ethernet, porty USB, rozszerzenia do kart PC i wszystkie niezbędne kable” czytamy w instrukcji, wskazuje ona również, że dostępne s± usługi dostosowywania Beacon.

  Zestaw jest dostarczany z BSP dla systemów Linux, Android, Windows Embedded CE i RTOS. Developerzy otrzymuj± także aplikację do pomiaru mocy Wattson firmy Beacon i program ładuj±cy LogicLoader. Beacon EmbeddedWorks oferuje również gotowe dla systemu Linux moduły obliczeniowe oparte na i.MX6, Renesas RZ/G2, Xilinx Zynq-7020 i różnych SoC TI z rodziny Sitara. Zestawy Zoom s± dostępne dla niektórych nowszych modeli.

  Nie podano informacji o cenach ani dostępno¶ci zestawów deweloperskich z i.MX 8M Mini / Nano SOM i Zoom i.MX 8M Mini. Więcej informacji można znaleĽć na stronie Beacon EmbeddedWorks oraz na stronach po¶więconych zestawom deweloperskim SOM i Zoom.

  ¬ródło: http://linuxgizmos.com/tiny-module-and-dev-kit-can-run-with-mini-or-nano/

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urz±dzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10363 posts with rating 8655, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls