Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[21.04.2021, webinar]Wprowadzenie do CoolSiC firmy Infineon

ghost666 18 Apr 2021 11:44 309 0
 • [21.04.2021, webinar]Wprowadzenie do CoolSiC firmy Infineon
  Podczas tego webinarium omówione zostaną podstawowe zalety techniczne i wyzwania SiC, docelowe zastosowania SiC oraz to, co Infineon robi inaczej niż jego konkurenci w zakresie doskonalenia produktów z węglika krzemu (SiC).

  Internetowe seminarium zaplanowano na środę, 21 kwietnia 2021 roku a godzinę 18:00 czasu środkowoeuropejskiego (CEST). Na seminarium zarejestrować można się tutaj.

  Kluczowe tematy:

  * Zalety techniczne i wyzwania technologii CoolSiC™
  * Docelowe zastosowania technologii SiC
  * Czym technologia Infineon CoolSiC™ różni się od konkurencji

  Prezenterem będzie dr Peter Friedrichs. Urodził się w 1968 roku w Aschersleben w Niemczech. Po uzyskaniu dyplomu Dipl.-Ing. z mikroelektroniki na Politechnice w Bratysławie w 1993 r. rozpoczął pracę doktorską w Fraunhofer Institut FhG-IIS-B w Erlangen. Specjalizował się w fizyce interfejsów MOS w tranzystorach MOSFET mocy SiC. W 1996 roku dołączył do Corporate Research of Siemens AG i był zaangażowany w rozwój urządzeń przełączających mocy opartych o SiC, głównie tranzystorów MOSFET mocy i tranzystorów FET ze złączami pionowymi.

  Peter Friedrichs dołączył do SiCED GmbH & Co. KG, firmy będącej wspólnym przedsięwzięciem Siemens i Infineona i wywodzącej się z byłej grupy badawczej Siemens, 1 marca 2000 r. Od lipca 2004 r. Był dyrektorem zarządzającym SiCED, odpowiedzialnym za wszystkie kwestie techniczne. W 2009 roku uzyskał tytuł Dipl.-Wirt.-Ing. z Uniwersytetu w Hagen. Po integracji działalności SiCED z Infineonem, dołączył do Infineona 1 kwietnia 2011 r. I obecnie pełni funkcję wiceprezesa działu SiC. Jest członkiem zarządu ECPE i współprzewodniczącym komitetu JEDEC JC70.2. Posiada liczne patenty z zakresu urządzeń i technologii SiC oraz jest autorem lub współautorem ponad 50 prac naukowych i referatów konferencyjnych.

  Źródło: materiały prasowe Arrow

  Cool! Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10349 posts with rating 8631, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.