Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa słuchawek Tracer Dragon Blue

18 Apr 2021 16:52 102 2
  • Level 9  
    Piszę do Was z następującym problemem. Wyrwały mi się z gniazda wtyki i niestety słuchawki przestały działać. Wydawało mi się, że problem jest błahy. Te słuchawki mają jeden wtedy mini Jack 3.5 mm na do słuchawek, a drugi do mikrofonu.

Rozciąłem ostrożnie oryginalnie zalany wtyk do słuchawek. Sprawdziłem jak zlutowane są przewody. Są tam 3 przewody. Jeden do masy dwa na poszczególne głośniczki. Wlutowałem je we wtyk Vitalco i wszystko działa jak należy.

Problem jest z mikrofonem. Zrobiłem analogicznie. Sprawdziłem jak oryginalnie to było zlutowane. Tam jest tylko jeden przewód i według tego co było oryginalnie był zlutowany do masy. Dałem taki sam wtyk Vitalco i nic. Są jakieś szumy. mikrofon ni, a nic nie działa. Spróbowałem innych podłączeń tego jednego przewodu ale nic nie działa. Brak mi pomysłów co z tym dalej zrobić...

Ktoś z Wasm spotkał się z taką sytuacją, że do mikrofonu idzie tylko 1 przewód i wie jak to podłaczyć?

Dodam, że oryginalne wtedyki oba wyglądały tak samo czyli tak:
    Naprawa słuchawek Tracer Dragon Blue
  • Level 30  
    To chyba nie zauważyłeś bo może pół centymetra w oplocie jest urwany, do mikrofonu dochodzą też 2 przewody. Nawet widziałem 3 z tego jeden wolny, w starych mikrofonach były 3 wykorzystane.
  • Level 9  
    hmmm... to dziwne. Bo obciąłem ten przewód nieco dalej i jest tylko jeden. No cóż... szukam w takim razie.