Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers Cerapur Smart ZSB 24-5C elektrody do czyszczenia?

Lamski 18 Apr 2021 21:31 678 2
    Lamski
    Level 10  
    Kocioł jak wyżej użytkowany 3 lata,zasilany propanem.
    Kilka dni temu zaczęły się pojawiać problemy podczas grzania ciepłej wody. Polegało to na tym,że temperatura na wyjściu dosyć szybko wzrastała do ponad 80C, mimo to, piec przestał zmniejszać swoją mocy grzewczą z tych 50%. Dochodziło czasem do zjawiska jakiegoś nagłego rozprężenia powietrza wewnątrz (odgłos małego wybuchu). Po czymś takim płomień był zdmuchiwany i po kilkudziesięciu sekundach, kocioł od początku zaczynał grzanie wody. Zdarzyło się to kilka razy w ciągu tygodnia.
    Dzisiaj, po włączeniu grzania CO ,kocioł załączał się na kilkadziesiąt sekund, po czym płomień gasł i tak w kółko. Sprawdziłem dane i okazało się, że prąd jonizacji przy włączonym płomieniu wynosił 24-25mA.
    Wałączyłem zasilanie kotła na kilka minut i po włączeniu prąd jonizacji przy włączonym płomieniu wystartował z 32 mA , po czym zaczął spadać do wartości 5-6mA. Piec troczę grzeje, po czym się wyłącza na jakiś czas, by za chwilę znowu się włączyć. Czy to kwestia czyszczenia elektrod, czy też sprawa bardziej skomplikowana?
  • Helpful post
    krzyzak11
    Level 19  
    1. Kiedy miał ostatni przegląd z czyszczeniem wymiennika ?
    2. Ile masz gazu w butli (w %)
    3. Czy kocioł pracuje bez obudowy?
    4. Jak strzela to ... trzeba otworzyć komorę spalania i sprawdzić, przyczyn może być wiele. Ale to może zrobić tylko osoba z uprawnieniami gazowymi. Sam się za to nie bierz, Dzwoń do serwisu
    Lamski
    Level 10  
    Wezwałem serwis. Okazało się,że po 2 latach od poprzedniego przeglądu komora spalania była bardzo brudna. Nie mam pewności,czy poprzednim razem kocioł został wyczyszczony.Dużo kamienia, który trzeba było usunąć. Spowodowało to wzrost temperatury w górnej części komory spalania i uszkodzenie uszczelki. Uszczelka została mocno zniekształcona i przerwany jej obwód. Przy okazji wymiana elektrod.