Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Usunięcie instalacja gazowej za licznikiem w mieszkankiu

chatman1 19 Apr 2021 19:57 2118 8
    chatman1
    Level 5  
    Czołem! Czy usunięcie nieużywanej rury gazowej z mieszkania oraz kawałka za licznikiem, gdzie kończy się w szachcie instalacyjnym jest możliwe bez większych kombinacji formalno-prawnych?
    stanislaw1954
    Level 43  
    Jeśli jest to mieszkanie własnościowe, myślę, że tak. Rezygnujesz z gazu, składasz jakieś papier do gazownictwa. Zdejmują licznik, plombują zawór przed licznikiem, a co zrobisz z rurą to twoja sprawa.
    karolark
    Level 42  
    chatman1 wrote:
    Czy usunięcie nieużywanej rury gazowej z mieszkania oraz kawałka za licznikiem

Sprecyzuj co znaczy za licznikiem?
    RobeMek
    Level 27  
    Ściągają tylko licznik, instalacja to nie ich problem chyba ze zapłacisz za demontaż dodatkowo.
    Po ściągnięciu licznika nie masz przecież już instalacji gazowej tylko rurki na ścianie. To czy można je zdemontować to już odrębna sprawa własności mieszkania.

Jeśli licznik był w domu np w kuchni i rura biegła przez mieszkanie można wnioskować też o skrócenie albo całkowite odłączenie instalacji np w miejscu przyłącza do pionu.
    chatman1
    Level 5  
    karolark wrote:
    Sprecyzuj co znaczy za licznikiem?

Fragment od szachtu do mieszania na klatce schodowej + rura w mieszkaniu.
  • Helpful post
    RobeMek
    Level 27  
    Czyli rura przed licznikiem w szachcie i za licznikiem w domu

To już należy sobie załatwić osobno po konsultacjach z administracją zwłaszcza jak chodzi o szacht. Na pionie nie może sobie byle jaki monter operować odcinając gaz.
    buczkog
    Level 16  
    U mnie było tak jak pozbyłm się gazu na rzecz kuchenki indukcyjnej : Wpada facet odkręca licznik, na rurze dolotowej wkręca "korek" bez jakiś tam uszczelnień i spadówa. To że zakręciłem zawór główny ale wydaje mi się że powinien sprawdzić czy gaz się nie wydostaje. To wszystko trwało może 2-3min.. Wpada facet klucz bodajże klucz min. 32 rach ciachu i spadówa tylko powiedział żebym se zdjęcie wskazań licznika zrobił i gościa ni ma.
    RobeMek
    Level 27  
    To normalne, im płacą często prowizje od ilości wykonanych usług więc opłaca sie zrobić szybko. :)

Jak robiliśmy remont kawalerki znajomego było dosłownie identyczne, zakręcił gaz, wpadł i pokręcił kluczami, zakręcił korek , wsadził licznik do torby i wypad. Nawet nie sprawdził szczelności bo wiedział że chcemy odcinać rurę w mieszkaniu.
    Licznik był w kuchni to załatwiane było jeszcze z administracją odcięcie od pionu , zawór już był czyli problem malutki.
    Potem poszło prosto, sami ściągnęliśmy rury w domu i skracali rurę do pionu bo nie zgodzili się na odcięcie mieszkania od możliwego kiedykolwiek dostępu do gazu. Założyliśmy zaślepkę na szczęście było kolanko zaraz po wejściu do mieszkania to nie trzeba było gwintować. Potem mały pawlacz i nie widać zaślepki z kawałkiem kolanka.

Proste ale papierologia na każdym kroku i czekanie na decyzję, u nas czas operacyjny to 8 dni. :)
    chatman1
    Level 5  
    Temat załatwiony. Jeszcze podpytałem w administracji, aby nie było wtopy - po odłączeniu instalacji rury mogłem w mieszkaniu zdjąć, a w mojej adm jakoś to bardzo nie interesowało :)