Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MB Actros - Śmieciarka, brak podnoszenia obrotów

Aluboy 20 Apr 2021 11:14 525 2
 • #1
  Aluboy
  Level 15  
  Witam,
  Pacjent Actros WDB9302021L199925 po wizycie w serwisie i adaptacji zawieszenia pneumatycznego (czujniki poziomu i ciśnienia), coś poszło nie tak i prawdopodobnie moduł PSM zresetował się do wartości fabrycznych. W efekcie elektronika zabudowy nie podnosi obrotów silnika. PSM "widzi" wymaganie podniesienia obrotów na złączu X2 18/1 , ale nie reaguje na nie. Właczenie regulacji obrotów przyciskiem na MSF też jest wykrywane, ale bez reakcji.

  Gdzie znaleźć parametr, który odpowiada za włączenie komunikacji, lub zezwolenie na regulację obrotów?
 • #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  Raczej zapomnij. W tych latach byo już kilka wersji PSM-u, sterownik miał w sumie sześć wejść na PTO (trzy odłaczalne, i trzy napędzane stale) a parametrów jest co najmniej kilkaset. W związku z tym sposobów podłaczenia też jest w cholerę i troche. Bez minimalnego doświadczenia raczej tego tematu nie ruszysz.
  Aluboy wrote:
  coś poszło nie tak i prawdopodobnie moduł PSM zresetował się do wartości fabrycznych.

  Pewnie samo się zresetowało... Po co tam pchał łapy? Co prawda auto ma PSM z fabryki, ale zabudowa (i pewnie programowanie) były już robione później. Jest jednak pewna szansa. Otóż ten model miał w liczniku tzw. "mirror memory" (pamięć lustrzaną) w której są w postaci kopii zapasowej przechowywane parametry wszystkich sterowników w aucie. Tak więc jeżeli ktoś zrobił programowanie PSM-u rzetelnie, to po skończonym programowaniu powinien uaktualnić kopię PSM-u w tej "pamięci lustrzanej". Takie zapytanie pojawia się od razu na ekranie Star Diagnozy tak więc jest mało możliwe żeby o tym zapomnieć. Chyba że ktoś pominął to specjalnie. Tak więc trzeba wejść w ZDS (chyba taki to miało skrót) i polecić przeniesienie zapisanych parametrów z pamięci do sterownika PSM.
 • #3
  Aluboy
  Level 15  
  Numer z ZDS odpada bo pamięć była synchronizowana i nadpisana :(

  Ciekaw jestem dlaczego PSM nie wysyła informacji o żądaniu podniesienia obrotów na złączy X2 18/1? I dlaczego nie działa przycisk na MSF - gdzie można przypisać zdarzenie do przycisku?

  Już kilka przystawek montowałem i programowałem PSM'a, ale ten jak by nie wysyłał informacji dalej!