Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Micra K12 1.5 dCi K9K - Wysokie obroty biegu ja這wego

wojjtekk 20 Apr 2021 17:49 900 6
Texa Poland
    wojjtekk
    Level 8  
    Witam. Mam do嗆 dziwny i irytuj帷y problem z obrotami biegu ja這wego. Nissan Micra K12 1.5 dCi K9K 68KM Delphi. Silnik to ten ubogi w osprz皻, bo bez Przep造womierza, Przepustnicy i Intercoolera.

Problem w tym, 瞠 obroty silnika na biegu ja這wym samoistnie wzrastaj 1.200 obr/min, a nawet 1.500 obr/min lub po wkr璚eniu go nie "schodz" do 850 obr/min. Objawy takie jak by ,,Linka peda逝 przy酥ieszania" nie cofa豉 si na swoje miejsce lub przycina豉 si przepustnica. Oczywi軼ie potencjometr przy酥ieszania jest sterowany elektrycznie i wg CLIP'a reaguje prawid這wo. Dodam tylko, 瞠 potencjometr jest bardzo czu造 na reakcj. Dos這wnie delikatne mu郾i璚ie powoduje natychmiastow reakcj i wkr璚a si na ponad 2.000 obr/min.

Gdzie wyczyta貫m "koduj wtryski". Po kodowaniu wtrysk闚, objawy nadal te same. Z praktycznego do鈍iadczenia wiem, 瞠 1.5 dCi pracuj dobrze bez kodowania, no ale zakodowa貫m (nie widz w tym problemu). Wtryskiwacze kodowane CLIP'em i wszystkie parametry r闚nie tym urz康zeniem. Sprawdzone przelewy wtryskiwaczy (s w idealnym stanie), szczelno嗆 uk豉du dolotowego i wyczyszczony EGR. Sprawdzi貫m te z ciekawo軼i ci.spr篹ania i na wszystkich 4 garach dobija這 +/- 28Bar, wi璚 jest ok. Ci郾ienie na listwie takie jak zadane 230 Bar (wiadomo +/- 3Bar), Wszystkie temp. (woda i paliwo) widzi prawid這wo, Czujniki ci. i temp. powietrza dolotowego dzia豉j r闚nie prawid這wo. Og鏊nie silnik pracuje 豉dnie, brak b喚d闚 w sterowniku. Zauwa篡貫m, 瞠 max. obci捫enie silnika wszystkimi odbiornikami m.in Dmuchawa, 安iat豉, Radio, Klimatyzacja skutkuje spadkiem obrot闚 na biegu ja這wym do ok. 850 obr/min. Po wy陰czeniu wszystkich odbiornik闚 obroty rosn jak wy瞠j 1.200 - 1.500 obr/min. Nie jest to normalne! Co to mo瞠 by?
  • Texa Poland
    chromee
    Level 10  
    Dzieje si tak tylko na zimnym czy stale? Je郵i stale podmieni豚ym krokowy je郵i jest lub potencjometr ale najpierw spsikaj jego wtyczke kontakt sprayem i zobacz czy jest lepiej.

Moderated By CameR:

Czy widzia貫 kiedykolwiek "krokowy" w silniku 1.5 dCi ?
    Reg. 3.1.11. Nie wysy豉j wiadomo軼i, kt鏎e nic nie wnosz do dyskusji. Wprowadzaj w b陰d, s niebezpieczne czy nie rozwi您uj problemu u篡tkownika.

• Texa Poland
    wojjtekk
    Level 8  
    Dzieje si tak tylko na ciep造m od ok. 60*C. Na zimnym wszystko jest ok. Kostka psikana "Kontaktem" a potencjometr mia貫m te na wierzchu... Dla pewno軼i zam闚i貫m drugi. Jest ju w drodze. Wymieni go i zobacz...
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Krokowy w 1.5 dCi...
    Stany sprz璕豉 i hamulca widzi prawid這wo? Sygna Vss i klima? Napi璚ie instalacji?
    mlodywilq
    Level 13  
    jake rozwi您anie problemu? wg mnie problem s wtryski
    wojjtekk
    Level 8  
    Niestety, w dalszym ci庵u problem nie rozwi您any. Ja wtryskiwacze raczej wykluczam. S zakodowane. Przelewy idealne (zaworki po wymianie). Potwierdzam, pr璠ko嗆 nawiewu ma wp造w na obroty biegu ja這wego. U mnie czym wi瘯sza pr璠. nawiewu tym ni窺ze obroty...