Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Problem z układem paliwowym RENAULT MASTER 3. 2,3dci

Filip86 20 Apr 2021 18:23 2793 3
Texa Poland
    Filip86
    Level 7  
    Mam problem z uruchomieniem renault master 3, 2,3 dci 165KM. Komputer diagnostyczny Jal Test wskazuje błąd : ''zbyt niskie ciśnienie szyny paliwa. Ława 1. Sygnał wartości poza przedziałem". Wymieniłem czujnik ciśnienia paliwa, listwę wtryskową wraz z czujnikiem, wtryskiwacze, pompę wysokiego ciśnienia i pompę niskiego ciśnienia w zbiorniku i ten moduł na zbiorniku paliwa, ale nic to nie pomogło. Po sprawdzeniu wartości rzeczywistych ciśnienia w układzie paliwowym, po włączeniu samego zapłonu mam wartość 8 bar, a w pozostałych autach wartość wynosi 0 bar i dopiero po odpaleniu wartość ta wzrasta. Wygląda na to jak by sterownik cały czas miał informację że w układzie jest ciśnienie ale zbyt małe do uruchomienia silnika. Z jakiego jeszcze elementu układu paliwowego może dostawać taką informację??????. Proszę wszystkich zainteresowanych o podpowiedz.
  • Texa Poland
  • Helpful post
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Odłącz czujnik od listwy i podaj co wtedy pokazuje. Jak krecisz rozrusznikiem to wartość ciśnienia na listwie wzrasta?
  • Texa Poland
    Filip86
    Level 7  
    Okazała się uszkodzona wiązka przewodów od sterownika silnika, a na dodatek kupiłem i zamontowałem drugą pompę wysokiego ciśnienia która też okazała się uszkodzona i puszczała ciśnienie.