Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skradziono mi telefon w galerii!!

Anonimowy12346732796 21 Apr 2021 09:21 222 1
    Anonimowy12346732796
    Level 1  
    Witajcie,
    mam problem. Wczoraj byłem w supermarkecie w galeri. Chodziłem po sklepie z telefonem, bo miałem w nim pobraną aplikację do robienia listy zakupów żeby niczego nie zapomnieć. Ale żeby włożyć do wózka większe rzeczy kładłem go na chwile na półkę (oczywiście miałem go na oku). Jednym razem również go położyłem ale jak chciałem go wziąść to go nie było! Poszłem do kasy powiedzieć że ktoś ukradł mi telefon i poprosiłem żeby sprawdzili na monitoringu kto to. Ale kasjer powiedział że nie mają obowiązku pokazywać nagrań klientom bo to by naruszyło ochrone danych osobowych. Teraz kompletnie nie wiem co robić. Czy mogę jakoś namierzyć swój telefon? Czy jeśli ten ktoś wyjąłby z niego kartę sim i przywróciłby do ustawień fabrycznych (nie miałem założonego hasła ani pinu) to czy istnieje jakakolwiek szansa na jego odnalezienie? Bo tani nie był, był to samsung a72 (kosztował 1900zł).
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox Hurton
    OPservator
    Level 33  
    Anonimowy12346732796 wrote:
    Poszłem do kasy powiedzieć że ktoś ukradł mi telefon i poprosiłem żeby sprawdzili na monitoringu kto to. Ale kasjer powiedział że nie mają obowiązku pokazywać nagrań klientom bo to by naruszyło ochrone danych osobowych. Teraz kompletnie nie wiem co robić.

W takim wypadku prosisz aby kasjer zadzwonił na policję.
    Telefon namierzysz jeśli miał włączony GPS - zaloguj się na konto google które było aktywne na Twoim samsungu i skorzystaj z Szukajki.

Samsung ma teoretycznie swoją aplikację, podobnie jak iPhone, ale zakładam że nie aktywowałeś funkcji samsungowskich, bo mało kto to tak szczerze robi. W razie jakbyś jednak aktywował --> Link.

Powodzenia w szukaniu, ale przy kradzieży szansa na odzyskanie jest marna - prawdopodobnie części które mogą pójdą na sprzedaż, albo gość sfałszuje numery IMEI i usunie naklejkę i opędzluje jakiemuś naiwniakowi co kupi telefon bez kwitów i pudełka.

Mimo wszystko według mnie A72 to dość słaby cel na kradzież, a że wartość powyżej 500 zł to kwalifikuje się już jako przestępstwo, nie wykroczenie - ryzykować pierdlem za sprzęt który będzie dość ciężko zbyć? Głupota...

Istnieje szansa, że gość nie wiedział, że to Twój telefon i pomyślał, że ktoś zgubił - popatrz na facebooku na lokalnych spotted czy ktoś nie znalazł, ewentualnie pójdź z pudełkiem z numerem IMEI i zgłoś zaginięcie / kradzież, opisz co i jak - tutaj nie podpowiem, czy IMEI blokuje operator, policja czy jak i do kogo zgłosić.

Anegdotka:
    - córka pewnej kobiety z mojego osiedla bawiła się na placu zabaw, gdzie wypadł jej telefon.
    - wracałem do domu w stanie bardzo niewskazanym i widzę dziwne światło ze śmietnika, podchodzę, a tam telefon.
    - 3 dni szukałem właściciela po fb itd. Dostałem 10% znaleźnego które kobieta sama mi zaoferowała.
    Pytanie - kto wrzucił ten telefon do śmietnika i dlaczego?

Dodano po 1 [minuty]:

BTW - jeśli miałeś konto bankowe itd to zablokuj/usuń dostęp przez telefon z poziomu komputera.

Dodano po 29 [minuty]:

Skradziono mi telefon w galerii!!

Definitywnie idziesz z tym na policję.