Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon z trzema przyciskami - zmiana na słuchawkę.

23 Paź 2005 18:58 1664 1
  • Poziom 26  
    Mam problem z domofonem, który zamiast słuchawki miał skrzynkę z głośnikiem i trzema przyciskami (opis przycisków - sieć, mikrofon, elektrozaczep). Skrzynka została zdemontowana i nie znam schematu połączenia. Kupiłem przerobioną słuchawkę firmy URMET z przyciskiem do włączania mikrofonu i podłączyłem ją za pomocą pięciu żył (jednej żyły nie podłączyłem). Wszystko działa poprawnie oprócz mikrofonu, w bramofonie bardzo słabo słychać. Gdy mowie do głośniczka zamiast mikrofonu słychać dużo głośniej. W czym może być problem?
  • Poziom 12  
    problem jest w tym ze mamy do czynienia z dwoma systemami lacznosci stary "simpleks" oraz unifon URMET przystosowny do systemu "DUPLEKS" podales ze unifon jest z przyciskiem do wlaczania mikrofonu trzeba pamietac ze przy wlaczonym mikrofonie musi byc o dciety glosnik bo mikrofonnie zostanie wysterowany (zaniskie napiecie) w starym domofonie glosnik spelnial dwie funkcje glosnika i mikrofonu.Podlacz tak zeby wlanczaiac mikrofon wylanczac glosnik. Anailepiej zmien wzmacniacz na nowy bo chyba czas n azmiane simpleks to XIX wiek.