Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo G580/20150 - Spowolniona prace na świeżym systemie(nie hdd)

Butthead 21 Apr 2021 19:18 180 4
    Butthead
    Level 6  
    Witam,jak w temacie.

Windows 10 64 świeży,instalowany kilkukrotnie na kilku dyskach,pamięć również kilkukrotnie podmieniana na różne wielkości i prędkości.Myślałem że wina leży po stronie procesora,bo siedział w nim Celeron B830,wymieniony został na i5-3210M i dalej to samo.System może nie ładuje się jakoś tragicznie długo jak na talerz 5400,natomiast w samym systemie jest mało responsywny i wyraźnie dłużej wszystko się ładuje,nawet menu kontekstowe z RMB potrafi "zakółkować".Tak próbowałem również z dyskami SSD i jest wyraźnie lepiej,ale nadal nie pracuje tak płynnie jak powinien.

Ktoś gdzieś napisał że przy podobnym problemie zainstalował Win10 w opcji legacy a nie uefi i niby pomogło,z tymże w moim przypadku,nie mam opcji UEFI/LEGACY ani Fastboot w biosie a w dodatku nie jestem w stanie zaktualizować bios'u z poziomu windows 10,ponieważ na stronie producenta nie występuje ani wersja pod windows 10 ani też goły rom/bin/hex...Jest za to wersja pod windows 8/64 natomiast wyrzuca:ERROR 255 TDK library initialization failed!

Zaczął bym od aktualizacji biosu,a później brnął dalej...ktoś podrzuci jak ogarnąć?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    sosarek

Level 43  
    Na baterii i zasilaczu to samo?
    Butthead
    Level 6  
    Tak,bez różnicy czy na baterii czy zasilaczu...zasilacz mam prawie 7A także mocy mu nie brakuje,ale mam wrażenie że po 10-15 minutach pracy jest jakby lepiej,ale dalej nie tak jak powinno być,temperatury w na jałowym:GPU 40c,CPU 45-50c w taskmgr nic zbytnio nie obciąża.
    sosarek

Level 43  
    Butthead wrote:
    Myślałem że wina leży po stronie procesora,bo siedział w nim Celeron B830

Jaki masz chipset na płycie?
    lisek
    Service technician RTV
    Na tym forum jak zwykle, napisano
    Quote:
    Lenovo G580 20150 Szukaj na wybranych forach Znaleziono 149 wyników

:idea: jeden z nich Link_z 2017 pokazał dla modelu
    - jaki chipset i jaki cpu
    * Lenovo G580 20150
    * płyta nosi oznaczenie QIWG5_G6_G9 LA-7981P Rev. 1.0
    - chipset HM76

Popatrz zakładka (start uruchom msconfig zakladka: Boot> Advanced option> uruchamianie liczba procesorow ... "gałeczka" musi być na tik
    *jak nie pomoże > trzeeba np. zrobić upgrade Bios