Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] singer 9960 - Szyje w skrajnym położeniu igły

nitro78 22 Apr 2021 22:12 171 3
    nitro78
    Level 11  
    Witam.
    Cały dzień walczę z maszyną singer stylist 9960.
    Maszyna szyje tylko w skrajnym położeniu igły w lewo, troszkę czasami na dole pojawi się pętelka, ale szyje.
    Kiedy przełączy się igłę centralnie to już nie wiąże, chociaż jak w lewej pozycji wiąże to w środkowej tym bardziej powinno. Widać, że chwytacz zabiera nitkę, ale jej na materiale nie wiąże. Gdzieś wyczytałem, że w tych maszynach rzadko, ale jest jakiś problem z bębenkiem, ale jaki to nie wiem. Już próbowałem różnych pozycji igły i nic to nie daje, albo wcale nie szyje albo tylko w lewym położeniu igły. Jeszcze jak dam na środkową pozycję igłę to słychać, że gdzieś tak jakby haczyło gdzieś tylko nigdzie nic nie ma, żadnych zadziorków, zadrapań no nic.
    Wszystko czyściutkie, nasmarowane.
    Już nie mam pomysłów co może być.
    Druga sprawa, w tej maszynie naciąg górnej nitki jest automatyczny, czy jest gdzieś możliwość regulacji naprężenia nici górnej.
    Nie mam instrukcji do niej, a w angielskiej na interesujący mnie temat nie ma nic.
    I ostatnie gdzie kupię właściwy bębenek do tej maszyny, bo nigdzie nie mogę
    znaleźć, a może by coś zmienił w pracy maszyny.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    nitro78
    Level 11  
    Z tej strony która jest tam podana jest inny bębenek.
    nitro78
    Level 11  
    Wreszcie doszedłem co jest nie tak.
    Rozebrałem maszynę , i okazało się, że był poluzowany naciąg paska, przeskoczył on o parę ząbków.
    Pasek wyregulowany i maszynka chodzi aż miło.