Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduły wyprowadzeń dla Raspberry Pi Pico z opcją montażu na szynie DIN

ghost666 22 Apr 2021 23:24 717 2
 • Moduły wyprowadzeń dla Raspberry Pi Pico z opcją montażu na szynie DIN
  Moduł wyprowadzeń pokazany na ilustracji po lewej stronie dedykowany jest do Raspberry Pi Pico i kompatybilnych płytek. Pozwala w prosty sposób podłączać się do wyprowadzeń mikrokontrolera, bez konieczności lutowania. Moduł posiada wyprowadzenia w postaci listwy zaciskowej, a dodatkowo zapewnia możliwość montażu układu na śrubach lub na szynie DIN, np. w skrzynce z układami automatyki lub domowej rozdzielni elektrycznej.

  Dane techniczne:

  * Złącza na płytce drukowanej, raster 5 mm, długość listwy 7 mm, śruby M2,5 -
  * Zakres przewodów 28AWG ~ 12AWG / 2,5 mm kwadratowy.
  * Płytka drukowana z włókna szklanego FR-4, podwójne warstwy miedzi.
  * Opcje montażu
  * Wersja ze śrubami - Nylonowa obudowa
  * Wersja na szynę DIN - Ognioodporny nylon DINKLE z tworzywowym uchwytem do montażu na szynie DIN; obsługuje szynę o szerokości 35mm.

  Firma Xuken wyjaśnia, że ​​jej moduł dla Raspberry Pi Pico najlepiej nadaje się do sterowania przemysłowego, automatyki domowej i innych zastosowań, które mogą skorzystać na blokach zacisków i montażu na szynie DIN.

  Moduł jest dostarczany z dwoma 20-pinowymi złączami o rastrze 2,54 mm do przylutowania do Raspberry Pi Pico oraz 3-pinowym złączem 2,54 mm do debugowania (SWD). Wersja do montażu na śruby zawiera również dwa wkręty M3 10 mm.

  Płyta do montażu RP2040 na szynie DIN dostępna jest w sklepie CZH-LABS Electronics w cenach od 15,92 dolarów do 22,40 dolarów.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/04/20/terminal-block-modules-for-raspberry-pi-pico-come-with-screw-or-din-rail-mounting-option/

  Cool! Ranking DIY
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10351 posts with rating 8641, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #2
  krisRaba
  Level 30  
  ghost666 wrote:
  najlepiej nadaje się do sterowania przemysłowego, automatyki domowej i innych zastosowań, które mogą skorzystać na blokach zacisków i montażu na szynie DIN.

  Hahahahahahahahahaha, no tak, jest możliwość montażu na szynie DIN, to do przemysłu go!
  Hahahaha, brzuch mnie ze śmiechu boli. Co tam, że wg schematu na stronie sklepu to zwykły breakout-board, gdzie gołe piny procka wyprowadza się na złącze śrubowe. No ale ok, przemysł, to może z GPIO odpalmy sobie bezpośrednio np. stycznik na 250A ;-)
 • #3
  maviozo
  Level 9  
  Ogólnie dla laików / amatorów to bardzo spoko, sam bym takie coś sobie ogarnął do esp32, no ale bez przesady, nie w tej cenie :D