Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek Briggs 11 HP - Nierówno pracuje silnik...

marek25aa2 23 Apr 2021 07:12 1401 2
 • #1
  marek25aa2
  Level 10  
  Witam, posiadam traktorek z silnikiem Briggs 11 HP, pali bardzo ładnie wkręca się również w obroty jak trzeba , problem polega na tym że podczas pracy silnika słychać jakby nie równo pracował a wręcz miał przerwy takie bardzo krótkie, świeca wymieniona na nową, gaźnik wyczyszczony, miałem też tak że po 15 min koszenia nagle zgasł później ciężko było odpalić i strzelał głośno w tłumik przy próbie zapalenia, może ktoś podpowie czego się czepić ?

  Dodam że regulacje gaźnika nic nie dają, efekt jest trochę taki jakby ktoś mu prąd na ułamek sekundy zabierał ....
 • Helpful post
  #2
  LEDówki
  Level 36  
  No i kolega ma bardzo dobre przypuszczenie, że problemy są z prądem. Do sprawdzenia układ zapłonowy i obwód gaszenia silnika. W układzie zapłonowym jest magneto i przerywacz, czy normalnie akumulator i przerywacz? Kolega popatrzy na przerywacz, tam się najczęściej coś psuje. Następnie do sprawdzenie przewód w.n. i fajka. Czasem fajka ma opornik włączony szeregowo ze świecą i ten opornik ulega przerwaniu - wtedy fajka do wymiany. Popatrzy też kolega na kolor iskry. Musi być biało niebieska. Inny kolor świadczy o uszkodzeniu kondensatora zapłonowego.I to cały układ zapłonowy.
  Przy braku iskry świeca będzie zalana paliwem. Przy braku paliwa lub powietrza świeca będzie sucha. U kolegi dochodzi do zapłonu paliwa w tłumiku, więc paliwo i powietrze nie są problemem, stąd nie trzeba zaczepiać gaźnika.
 • #3
  marek25aa2
  Level 10  
  LEDówki wrote:
  No i kolega ma bardzo dobre przypuszczenie, że problemy są z prądem. Do sprawdzenia układ zapłonowy i obwód gaszenia silnika. W układzie zapłonowym jest magneto i przerywacz, czy normalnie akumulator i przerywacz? Kolega popatrzy na przerywacz, tam się najczęściej coś psuje. Następnie do sprawdzenie przewód w.n. i fajka. Czasem fajka ma opornik włączony szeregowo ze świecą i ten opornik ulega przerwaniu - wtedy fajka do wymiany. Popatrzy też kolega na kolor iskry. Musi być biało niebieska. Inny kolor świadczy o uszkodzeniu kondensatora zapłonowego.I to cały układ zapłonowy.  Powiem szczerze że go jeszcze nie rozbierałem 🙂 generalnie jest akumulator i palony jest z kluczyka , ma też szereg czujników ( pod siedzeniem, sprzęgło, nóż ) rozbiore to dzisiaj i przejrze, jeśli chodzi o fajkę to sam kapturek zakładany na świece miała dość pordzewiały ale wyczyściłem i nic to nie zmieniło 🙄 myślałem że to może kwestia ilości paliwa w gaźniku lub że jest brudny ale też nie 😁 dam znać jak poszło dzisiaj..