Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh FT4615 - nierównomierne zaczernienie

23 Paź 2005 20:28 1105 7
  • Poziom 10  
    Stan maszyny. Nowe:
    deweloper, listwa ,bęben.
    Po wymianie dostosowanie jakości kodami 30-34, 48, resetowanie 93 itp. (wszytsko co znalazłem na forum)
    wywalony filtr ozonowy
    gruntowne czyszczenie

Przed i po wymianie z kopią jest ten sam problem: ze strony filtra ozonowego kopia jest jasniejsza (niedobicia) a po drugiej ciemniejsza (czasem nawet delikatne szare tło). A to wszytsko na ustawieniu SP48 na 180!! Poniżej 175 już się robi czarno.

Kombinacji kodów już próbowałem na tysiąc sposobów. Zawsze jest podobnie (takie cieniowanie od lewej do prawej mniej lub bardziej widoczne)

Po lekturze forum myślę że to może być elektroda ładująca.
    Może to coś innego? Jakie jeszcze rzeczy mógłbym sprawdzić?
    Dziękuję za wszelkie rady

• Poziom 43  
    wyczyśc elektrode dolną ( możesz nawinąc nowy drucik )
    jak masz mozliwość to ją najpierw podmień
  • Poziom 10  
    elektrody czyszczone

ważna informacja: gdy robię kopię na drugiej stronie kartki która właśnie wyszła z xero kopia jest idealna.

zająć się bardziej dolną czy górną elektrodą? czy najlepiej wymienić obie?
  • Poziom 20  
    Sprawdź ustawienia optyki. Czasami lubi przeskoczyć o ząbek albo dwa. Sprawdza się ją przez dopasowanie otworów skanera i pierwszej sekcji luster do otworów na płycie optyki. Musisz mieć zdjętą obudowę optyki (ta czarna).
  • Poziom 19  
    Sprawdz jak są ustawione przesłony na skanerze, możesz nawet z jednej strony usunąć przesłone, tam gdzie jest ciemniej, ale pamiętaj o lustrzanym odbiciu jak spojrzysz na kopie, aby było jaśniej należy je tak przesunąć aby odsłonić lampę.
  • Poziom 10  
    rozumiem kwestię optyki, ale jak to się ma do tego że rewersy wychodzą idelanie???

Elektrostatyka? - czyli wskazywałoby na elektrody?
  • Poziom 29  
    Dolna elektroda niedomaga lub wilgotny papier.
  • Poziom 23  
    witam. to dziwne co piszesz. w tych maszynkach druga strona zazwyczaj wychodzi gorzej od pierwszej. ale a tego co opisujesz w pierwszej kolejnosci: wloz inny papier, podstaw elektrode transferowa i ladujaca oraz siatke. jak to nie pomoze to sprobuj jeszcze "grzebien" separacyjny. a tak przy okazji to nigdy nie spotkalem sie z tak wysokim napieciem na lampie. zazwyczaj jest to max. do 150 (zwlaszcza przy nowych materialach). kiedys tez walczylem z podobnym problemem. umylem dokladnie wszystkie lustra, lacznie z wewnetrznym, wyciagnalem i umylem lampe oraz odblysnik, sprawdzilem czy wszystkie blaszki dociskajace lustra sa poprawnie. pozwolilo mi to na zejscie o 10-15 na lampie bez tla. pozdrawiam

no i najwazniejsze (od tego zacznij) - zrob kopie z pomniejszeniem (najlepier A4R, tzn. poziomo) jezeli tlo bedzie tylko na pomniejszonym fragmencie to na bank optyka przestawiona, a jak nie to przejdz wyzej. pozdrawiam