Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Monitory studyjne, odsłuch do małego pokoju 1,5/2 tyś zł budżet

proximapl 23 Apr 2021 11:06 609 5
    proximapl
    Level 7  
    Dzień dobry, amatorsko tworze muzyke w fl studio, głownie rap/trap.
    Mam słuchawki akg240 studio, podłączone bezpośrednio pod laptopa.
    Czy w tej cenie 1500zł max kupie jakieś głośniki odsłuchowe i ewentualnie karte jakąs dzwiekową używaną lub jakiś wzmacniacz do tego.
    Chodzi o to, żeby karta dzwiekowa do laptopa była również dobra do głośników jak i słuchawek.
    Nie muszą być głośne to jest pokój 15m2 i monitory będa ustawione na przeciwko na szafce(akurat na wysokości głowy).
    Polecano mi altusy i wzmacniacz, ale to są podłogowe kolumny i myślę, że średnio się sprawdzi do odsłuchu.
    Głównie będą używane do odsłuchu w FL studio i chciałbym, żeby się w tym sprawdziły jednocześnie w normalnym słuchaniu muzyki.
    Z tego co tam gdzieś wyczytałem to karta dzwiękowa jako pre wzmacniacz i do tych glośników jeszcze jakiś wzmacniacz przydałby sie, czy jest to nie potrzebne?
    Proszę o konkretne odpowiedzi , jeżeli już był taki temat to niestety nie znalazłem odpowiedzi.
    Dziękuje za wszelkie propozycje i pozdrawiam.
    coś takiego miałem na oku https://supersound.pl/66787-krk-rp5-rokit-cla...trdhADFZ5EZnGgVK5ScctGDVS-HvUWS8aAkGlEALw_wcB
    ale kupić to i co dalej i czy wogóle warto
  • Helpful post
    sunrise84
    Level 42  
    proximapl
    Level 7  
    Rozumiem, kupić monitory i to cudo https://supersound.pl/63264-focusrite-scarlett-solo-3rd-gen-audio-interface do tego.
    Ten interfejs rozumiem będzie słuzył jako karta dzwiękowa i wzmacniacz.?
    Czy jest jakiś godny uwagi mniejszy ? Laptop jest na małym biurku i jak ten interfejs jeszcze na nie położe to, praktycznie mało miejsca będzie.
    Cos ala te dac małe na usb odpadają ? lub creative xi fi.
  • Helpful post
    DjMapet
    Level 43  
    Te monitory są aktywne, czyli mają wbudowany wzmacniacz zasilający ich głośniki, więc dodatkowy nie jest potrzebny.
    Interfejs nie ma wbudowanego wzmacniacza a jak już, to tylko słuchawkowy.
    Do stricte amatorskiego odsłuchu, interfejs nie jest konieczny. Możesz po prostu podać na monitory (zamiast na słuchawki) sygnał z wyjścia słuchawkowego laptopa.
    Jednak do nagrywania np. wokalu w nieco lepszej jakości w/w interfejs jest dobrym rozwiązaniem.

Pozdrawiam.
    proximapl
    Level 7  
    Wokal nie jest mi potrzebny także nie chce przepłacać w tą strone.
    W przyszłości do produkcji bardziej profesjonalnej muzyki i mixowania w fl studio.
    Połowa czasa a w zasadzie większość jest odtwarzana na słuchawkach, dlatego szukam coś co będzie dobrze grało na słuchawkach i na tych monitorach co wyżej ktoś podał i bardzo dziękuję za to.
    Czy jest możliwe podłączenie tych monitorów pod wzmacniacz słuchawkowy i czy to da jakiś efekt, ponieważ korzystam z laptopa i tu jest wbudowana karta dzwiękowa i czytałem, że najlepiej jakiś dac za tysiaka lub karta dzwiekowa jakaś używania tańsza
    i jednoczesnie monitory by grały lepiej, jak i na słuchawkach czy to prawda ?
    proximapl
    Level 7  
    Ok zdecyduje sie na zakup tych monitorów wyżej podanych i jeżeli dzwiek będzie mało wystarczający to dokupie interfejs audio, dziekuję