Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Scarlett 4i4 podłączenie perkusji elektronicznej

oskarex 25 Apr 2021 13:10 531 4
 • #1
  oskarex
  Level 10  
  Witam.
  Zaczynam swoją przygodę z nagrywaniem perkusji elektronicznej.
  Docelowo jeszcze nagrywanie keybordu i wokalu.
  Mam perkusje elektroniczna millenium mps750. Do tego interfejs scarlett 4i4.
  Jak podlaczyc do niego perkusje żeby korzystać z wtyczek vst i nagrywac to na komputer. W perkusji mam wyjście midi ale takie jak w drukarce . Dodatkowo mam tam też wyjście na duży jack.
  Moze pytanie blachę ale bardzo ptosze o pomoc.
  M tez keybord yamaha e463 i tam też jest tylko wyscie midi jak w drukarce i wyscie na duży jack. A też chciałbym w tym przypadku korzystać z wtyczek vst. Scarlett 4i4 podłączenie perkusji elektronicznej Scarlett 4i4 podłączenie perkusji elektronicznej
 • #2
  adambyw
  Moderator of Acoustics
  Masz złącze USB typu B. Jeżeli podłączysz to kablem USB do komputera, to zarówno perkusja jak i klawisz będzie widziane przez komputer jako standardowe urządzenie MIDI. Tym samym interfejs scarlet nie będzie pośredniczył w przesyle sygnału MIDI.

  Czyli do nagrań podłączasz perkusję/klawisz do komputera przez USB, uruchamiasz program do nagrywania (jakiś DAW), tworzysz ścieżkę MIDI (lub instrumentu VSTi, jak rozróżnia to np cubase), wybierasz wejście MIDI dla ścieżki, i nagrywasz.
  Interfejs Scarlett możesz użyć do nagrania dźwięku z wyjścia audio klawisza/perkusji, i oczywiście wykorzystać do odsłuchu dźwięku wygenerowane przez instrumenty vsti.

  oskarex wrote:
  żeby korzystać z wtyczek vst

  Jeżeli mówisz o wtyczkach VST, to mówisz o wtyczkach efektów (przestery, pogłosy, kompresory, korektory itp). Instrumenty wirtualne określa się jako vsti, lub instrument vst. Jest to taka subtelna różnica, ale jednak.
 • #3
  oskarex
  Level 10  
  Ale w scarlett 4i4 jest wejście midi. Jak podlacze perkusje kablem usb midi yo będzie ok? Bo karta muzyczna w komputerze sama nie daje rady.
 • #4
  adambyw
  Moderator of Acoustics
  oskarex wrote:
  Ale w scarlett 4i4 jest wejście midi.

  Nie pomaga, nie przeszkadza.

  oskarex wrote:
  Jak podlacze perkusje kablem usb midi yo będzie ok?

  Nie, nie będzie dobrze. Kable USB są kablami kierunkowymi, a urządzenia zawsze są Host/slave. Złącze typu A określa że urządzenie jest hostem, a typu B że jest Slave.
  Jest dużo kabli USB-A na midi (one oczywiście nie zadziałają), ale tu potrzebujesz USB B na Midi. Taki kabel to nie tyle sama przejściówka co procesor konwertujący sygnały. Poszukałem, są takie urządzenia, np: https://kentonuk.com/product/midi-usb-host-mkii/ Jak masz 74 funty netto za to żeby podłączyć to co scarletta, to proszę bardzo.

  Właściwie rzecz biorąc nie masz innej rozsądnej opcji podłączenia tych urządzeń po MIDI, jak podłączyć je kablami USB bezpośrednio do komputera. Dodatkowo z takiego połączenia masz taki zysk że będziesz miał mniejsze opóźnienia, niż przez złącze DIN, bo USB ma transfer do 1.5MBps, a midi tylko 31.25kbps

  oskarex wrote:
  Bo karta muzyczna w komputerze sama nie daje rady.

  Przy wykorzystaniu MIDI i interfejsu, wbudowana karta nie ma znaczenia.
 • #5
  oskarex
  Level 10  
  Dziękuję za pomoc. Czyli defacto że scarlettem lepiej te instrumenty podlaczyc liniowo.