Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Citroen C5 2005r - uniwersalny sterownik centralnego zamka

bartpal 26 Apr 2021 10:06 816 12
    bartpal
    Level 10  
    Witam, zgubiłem oryginalny pilot do mojego C5. Dorobienie nowego, z tego co się orientowałem graniczy z cudem, lub chcą za to ogromne pieniądze.
    Chcę założyć uniwersalny sterownik zamka.
    Czy ktoś już podłączał taki sterownik w C5?
    Ma ktoś schemat takiego podłączenia?
    Myślałem o podłączeniu pod przycisk w środku ale wtedy nie będzie sygnalizacji migaczami, myślałem bardziej o podpięciu w drzwiach kierowcy.
    I jeszcze decydujące pytanie - czy w naszych C5-tkach sterowanie jest plusem czy minusem - masą?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    bartpal wrote:
    czy w naszych C5-tkach sterowanie jest plusem czy minusem masą ?

W każdym roczniku C5, sterowanie z uniwersalnego sterownika c.z. nie jest proste i oczywiste.
    Musisz przy pomocy przekaźników z dodatkowej centralki "przeciąć" przewód do siłownika i jednocześnie podać +12V.
    Robisz to na obu przewodach wychodzących z BSI i dochodzących do siłownika w drzwiach kierowcy.
    W spoczynku, na obu przewodach dochodzących do siłownika w drzwiach, BSI podaje "masę".
    Zależnie od rocznika, będą to jednak różne kolory przewodów.
    bartpal
    Level 10  
    Mam taki sterownik dodatkowy, wg jakiego schematu go podłączyć:
    Citroen C5 2005r - uniwersalny sterownik centralnego zamka
  • Helpful post
    gemiel
    Level 25  
    Żaden ze schematów w tej instrukcji nie będzie odpowiedni.
    Podłącz według tego:
  • Helpful post
    gemiel
    Level 25  
    Film pokazuje bezpośrednie sterowanie siłownikiem zamka w drzwiach kierowcy. Odcina się wtedy przewody idące od siłownika do BSI. Traci się jednocześnie możliwość zamykania i otwierania zamka centralnego kluczykiem w drzwiach kierowcy. Wydaje mi się, że łatwiej jest odnaleźć dwa przewody przy BSI, przeciąć je i podłączyć według schematu, który wcześniej zamieściłem, niż zdejmować tapicerkę z drzwi.
    bartpal
    Level 10  
    Tak ale jak znaleźć te przewody ?

Dodano po 14 [minuty]:

Jeszcze znalazłem do 406 też ma gość taką wizję - https://www.youtube.com/watch?v=TLuJtk-EX0s

Dodano po 11 [godziny] 51 [minuty]:

Witam , a czy mogę to zrobić w/g Twojego rysunku w drzwiach kierowcy ?
    Łatwiej będzie znaleźć te przewody .
    Wykorzystał bym podłączenie +- 12v tek jak na tym filmiku z C5 , a przekaźniki z uniwersalnego sterownika podpiął bym w szereg w przewody do siłownika w drzwiach kierowcy . będzie to ok ? Wszystkie drzwi będą się zamykać?
    Proszę o pomoc Pozdrawiam
  • Helpful post
    gemiel
    Level 25  
    Możesz podłączyć według tego schematu również w drzwiach.
    Co do tego filmiku:
    bartpal wrote:

Jeszcze znalazłem do 406 też ma gość taką wizję - https://www.youtube.com/watch?v=TLuJtk-EX0s

Też opisane jest sterowanie wyłącznie ze sterownika, a odcięte przewody uniemożliwią korzystanie z ręcznego sterowania zamkiem.
    Co do tego pomarańczowego przewodu w Peugeot 406, który autor filmiku przeciął i złączył ponownie, to sterowanie nim jest możliwe, ale według jeszcze innego schematu:
    Jak widzisz, możliwych rozwiązań jest kilka. Próbnik w rękę i do dzieła.
    bartpal
    Level 10  
    Dziękuję bardzo , spróbuję wg Twojego pierwszego schematy ale w drzwiach kierowcy .
    Tak chyba będzie najprościej .
    Da się coś przy tym schrzanić ?
  • Helpful post
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    bartpal wrote:
    Da się coś przy tym schrzanić ?

Da się pomylić przewody na przekaźnikach i podać +12V przez przekaźnik na moduł BSI , który wystawia "masę" i zrobić poważne zwarcie wewnątrz BSI.
    bartpal
    Level 10  
    Witam , przemierzyłem centralkę , myślałem że przekaźnik przełącza na przemian styki biały-pomarańczowy , biały-żółty, a okazuje się że przekaźnik w momencie naciśnięcia guzika daje tylko krótki impuls , przerywa styki biały-pomarańczowy i zwiera na chwilę styki biały-żółty i wraca z powrotem ,. Jest tak dobrze? , tak to powinno działać ?
    bartpal
    Level 10  
    Witam wszystkich , dzisiaj podłączyłem centralkę w drzwiach kierowcy tak jak na schemacie w/g "gemiel"-a . Wszystko działa - Dziękuję za pomoc . Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Już wszystko działa.