Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW polo [9n] - Nowy pilot i problem z jego adaptacją !

romlander 28 Apr 2021 11:53 123 3
    romlander
    Level 2  
    Witam serdercznie,
    Zamówiłem nowy pilot z alieexpres (3 przyciski) i dokładnie o takim samym oznaczeniu jest oryginalny pilot w moim VW. Przy próbie adaptacji VCDSem pilot się dodaje ale działa tylko otwieranie i zamykanie a jest problem z otwieraniem klapy bagażnika (wiem trzeba trzymać przycisk dłużej). W oryginalnym pilocie wszystko działa. Po gwałceniu przycisku od klapy na chińskim pilocie i ponownym podłączeniu kompa wyskakuje błąd w sterowniku 955 przekroczona wartość adaptacji. Próbowałem też procedur adaptacji pilota przez włożenie klucza do stacyjki a nowego przez zamek drzwi kierowcy itd. , pilot również się dodał bez porblemu ale nadal tylko otwiera i zamyka drzwi a przycisk klapy nie jest sprawny.
    Żeby była jasność procedura adaptacji :
    46 komf -> adaptacja -> grupa 00 read, save -> grupa 01 wpisuje 2 klucze, tyle chce dodać -> test, save -> zamykanie na pilot nr.1 i nr.2 -> powinno działać ( Przy dodawaniu obu pilotów jest to charakterystyczne cyknięcie )
    Jest ktoś w stanie doradzić w czym tkwi problem ? Może jednak ten pilot jest trafiony ?
    Spróbowałem też na innym VW o tym samym pilocie i przy tej procedurze dodawania, taki sam efekt czyli brak działającego przycisku otwierania tylnej klapy a reszta działa.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    sigwa18
    Level 38  
    Czyli coś chinolkom się kopia nie udała do końca.
    romlander
    Level 2  
    Może ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze można sprawdzić ?
    ziomek-33
    Level 14  
    Co ty chcesz jeszcze sprawdzać? Zamówiłeś chińczyka który nie działa w pełni.