Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zwiększenie mocy instalacji fotowoltaicznej

28 Apr 2021 15:30 351 6
  • Level 19  
    Witam serdecznie jestem posiadaczem jednofazowej 4,6kW instalacji fotowoltaicznej w Tauronie.
    Chciałbym to rozwinąć 9,8kW, niestety już chyba jako trójfazowy układ i na nowych pewno warunkach.Mam pytanie czy ma sens to ruszać ?
    Jakie wiążą się z tym problemy -projekt itd??
    Poradźcie Pozdrawiam
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 17  
    prose wrote:
    Zgłaszasz wszystko od nowa, tak jak robiłeś tą pierwszą instalacje

Prawie tak jak pierwszą. Trzeba zaznaczyć we wniosku że to aktualizacja danych a nie zgłoszenie. Poza tym od strony praktycznej jest to prostsze bo ma już licznik dwukierunkowy.
    A co do meritum i strony technicznej to przejście na instalację 3f zmniejsza ryzyko że inwerter będzie się wyłączał z powodu przekraczania napięcia (o ile ten problem teraz występuje) ale utrudnia autokonsumpcję.
    Także zależnie od sytuacji lokalnej można otrzymać różne wnioski.
  • Level 19  
    Mam jeszcze jeden falownik SMA 4600W i chciałbym go dołożyć do tego pracującego,
    ale od wschodu z 3000 kW paneli czy ma to sens czy nie przekombinuję??
  • Level 17  
    Jeżeli masz już ten falownik to zakładaj jak najszybciej. Falownik, który nie pracuje - marnuje się. Nawet jeżeli zasilisz go 3kWp paneli a nie np. 5kWp tak jak powinno być mając na uwadze lekkie przewymiarowanie. Reasumując, zgłaszasz do Taurona modernizację PV na 3F, dokładasz tego SMA i panele i tyle.
  • Level 19  
    Jakby go dodać do tej samej fazy od wschodu żeby wcześniej produkował?
    Bez zgłaszania??
  • Level 17  
    Modernizacja PV bez zgłoszenia jest nielegalna. To jest jasno napisane w umowie z Tauronem.