Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projektor ViewSonic Pro 8200 - przegrzewa się lampa

dj_master0 28 Apr 2021 16:19 483 5
lampy.pl
    dj_master0
    Level 12  
    Witam, posiadam projektor ViewSonic Pro 8200, wydaje mi się że przegrzewa się lampa. Objaw jest taki, że na normalnych obrotach wentylatora projektor pochodzi chwile i zaczyna migać lampa jakby jakieś zwarcie było oraz wyskakują plamy, jakby kolory się rozmazywały. Jak przełączę na tryb filtra, gdzie w tej opcji wentylator chodzi chyba na 100 % projektor działa normalnie, ale wentylator szumi głośno. Co może być tego przyczyną?
  • lampy.pl
    sowa_46
    Level 24  
    Czy:
    1- lampa jest oryginalna?
    2- obraz jest czysty chwilę po włączeniu?
    3- projektor sygnalizuje jakiś kod błędu?

Jaki czas po włączeniu obraz się deformuje?
  • lampy.pl
    dj_master0
    Level 12  
    Lampa długo działała dobrze, był problem z kolorami ale ustawiłem w ukrytym menu servisowym projektora. Po włączeniu mignie raz dioda lampy na czerwono ale wszystko się włącza normalnie, po włączeniu obraz jest chwile normalny i po ok. 2 minutach występuje problem. Ale jak przełączę na tryb filtra i wentylator zwiększa obroty to problem z lampą i obrazem znika i jest ok.
    sowa_46
    Level 24  
    Wrzuć nagranie, bo to do mnie nie przemawia, ile godzin pracy ma lampa, jak wszedłeś w "ukryty tryb serwisowy"?
    sowa_46
    Level 24  
    No i taki jest efekt pomagania komuś, mają nas w głębokim poważaniu, nie odzywają się wcale ale jak zajrzy bieda do dupy to będą stękać do upadłego!
    dj_master0
    Level 12  
    Projektor zostal wyczyszczony i już sie nie grzeje, dziala poprawnie